Ботев (Пд) спечели група "Б" на Втората осмица. "Канарите" се възползваха от грешката на своя основен конкурент Арда и тази вечер надвиха Дунав с 3:1. Селекцията на Ферарио Спасов се нуждаеше от обрат, тъй като стартира слабо и инкасира гол-шедьовър на Стефан Христов. Оттам насетне пловдивчани поеха контрол над събитията и се добраха до трите точки с попадения на Терзиев, Марин и Вутов..

Триумфът за "жълто-черните" можеше да бъде и далеч по-изразителен. Със силни изяви пред вражеската голлиния обаче блесна бразилският вратар Уго Гумиеро. Така Ботев ще домакинство на Етър в един от плейофите за 7-10 място. На Арда пък предстои далеч по-трудна задача - гостуване на Черно море. Дунав, Царско село и Ботев (Враца) са тимовете, които ще се борят за оставането си в елита.

Черно море се саморазправи с Царско село в полите на Витоша

Гостите показаха как се играе за рождения ден на своя треньор

Всички тези двубои ще бъдат изиграни в началото на следващата седмица.

Въпреки, че бяха вкарани в ролята на абсолютен аутсайдер, футболистите на Дунав бяха тези, които създадоха първото по-интересно положение в мача. Ндонгала демонстрира добра техника в 3-ата минута, след което подаде за Свилен Щерев. "Осмицата" стреля опасно по земя, но Аргилашки внимаваше и се намеси качествено.

Като на шега, Стефан Христов от Дунав хвърли страхотен извеждащ пас за Ндонгала в 9-ата минута. Отбраната на "жълто-черните" проспа ситуацията и само лошото отиграване на легионера, попречи за головото развитие на положението.

Логично, с оглед развитието на мача, "небесносините" стигнаха до заслужено попадение. В 17-ата минута Иван Бандаловски бе на крачка от това да си вкара нов автогол, но този път Георги Аргилашки се намеси добре при създалото се меле след статично положение. Усилията му обаче бяха напразни, тъй като Антонио Вутов изчисти ужасяващо в краката на Стефан Христов. Звездата на гостите пък вкара един от головете на сезона, след като от малък ъгъл порази мрежата на "канарите".

Пет минути след това Ботев можеше да отговори подобаващо с изравнителен гол. Ала имаше едно голямо НО! Тодор Неделев отправи перфектен извеждащ пас за някой измежду Антонио Вутов и Филип Филипов. И двамата бяха в отлична позиция за стрелба, но се скараха кой да поеме отговорността още преди да е нанесен изстрел. В крайна сметка, по-нахален се оказа Вутов, но юношата на Левски пропусна. След това си размени и цветущи псувни със своя съотборник.

Ботев (Пд) - Дунав 3:1 (Развой на срещата по минути)

"Канарите" спечелиха група "Б"

Уго Гуиеро отново заслужи аплодисментите на своите съотборници, след като в 27-ата прецени максимално добре изстрел от фаул на Неделев и с акробатична намеса изби в корнер.

Тодор Неделев не спря да тормози отбраната на Дунав и все пак негови действия спомогнаха за изравняването в 30-ата. Халфът с №8 отправи максимално добро центриране за Радослав Терзиев, който с глава разстреля отблизо Уго за 1:1.

Падналият гол само активизира допълнително играчите на Ботев. Тодор Неделев не спря да обстрелва бразилеца Уго. Вратарят на Дунав обаче не се даваше на пловдивската звезда, като всеки негов опит от фаул, биваше спасяван по много атрактивен начин.

Етър взе нужната победа срещу Витоша

Тонислав Йорданов вкара гола след грешка на Николай Кръстев

Второто полувреме стартира по очаквания мощен начин от страна на домакините. След пропуски на Джонатан и Вутов, обратът все пак бе факт в 52-ата минута. Тодор Неделев не демонстрира егоизъм и комбинира в точния момент с включващия се от крилото Марин. Бранителят елегантно надигра Русанов, след което с мощен шут прати кълбото в далечния ъгъл на Уго.

Ботев продължи да контролира играта, а след точно час можеше да отбележи и гол №3. Александър Тонев отправи успореден пас пред голлинията на русенската врата, но до топката не стигнаха както Вутов, така и дебнещият на втора позиция Шопов.

Атака за милиони беляза третото попадение на Ботев в този мач. Тодор Неделев разкъса отбраната на дунавци с пас за Филипов. Фичо центрира на далечната греда за Тонев, който омекоти майсторски за намиращия се близо до него Вутов. Нападателят този път не остави съмнения в действията си и реализира мощно под гредата.

До края Ферарио Спасов пусна в игра доста от младите таланти на Ботев, но това не отне дори и с малко остротата на тима в атака. В крайна сметка победата с 3:1 бе факт, а с това "канарите" спечелиха и първото място в група "Б" на втората осмица.

Ботев (Враца) и Арда завършиха 0:0 в мач от Първа лига