Вутов вече притиска бранителите на съперника.

Йордан Минев все пак няма да може да продължи участието си в мача.

Повторен дебют за бившия футболист на Левски.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

През първото полувреме двата отбора опитаха да наложат превъзходството си, като първо това сториха състезателите на Локомотив. Този отрязък от мача обаче трая доста кратко, като след него доминацията бе изцяло в полза на домакините.

Груби нарушения на "смърфовете" неколкократно накъсваха играта и спираха устрема на състезателите в жълто-черни екипи.

Официалните предупреждения се редуваха едно след друго, като Георги Кабаков дори спести няколко, виждайки какъв е зарядът на двубоя.

Футболистите на Ботев (Пд) опитаха да изострят играта с прострелни центрирания от ъглови удари и фаулове, но в последния момент, току преди да нанесе решителен изстрел, Кампос обикновено бе затварян бързо от снажните бранители в черно и бяло.

Очаквано всяка топката в средата на терена преминаваше през Тодор Неделев, който бързо я препращаше в предни позиции.

Малко преди почивката Минев получи травма, бе на път да излезе от игра, но стисна зъби и остана на терена.

В самия край на полувремето пък деветката на Локо - Бирсент Карагарен, който вече имаше жълт картон, извърши нарушение срещу нахлуващ на скорост футболист. Реферът Кабаков обаче не му показа второ официално предупреждение.

45′

Почивка.

41′

Необмислено нарушение на Карагарен.

Фаул има, но втори жълт картон за футболиста на Локо не е наличен...

38′

Медицинският екип на Ботев (Пд) влиза на терена.

Минев обаче се изправя на крака и по всичко личи, че ще продължи участието си в мача.

37′

Поредица тежки сблъсъци между футболистите на двата тима.

Минев остава да лежи на тревата.

И двамата треньори протестират.

34′

Засада на Карагарен.

27′

Везалов напомни за неприятен момент от професионалното си минало.

Опитва се да изчисти топка при центриране в полето на "смърфовете" и едва не я праща в мрежата на собствения си вратар.

24′

Първи точен удар в една от двете врати.

Негов автор стана Парвиз Умарбаев.

Той стреля от свободен удар, но вратарят на Ботев спасява.

19′

Жълт картон за Карагарен.

Причината е оспорване на съдийско решение.

18′

Нарушение срещу Неделев.

Сигнал за извършен фаул обаче няма.

Играта продължава.

14′

Два поредни корнера в полза на домакините.

При тях Кампос се оказваше в изгодна позиция, но притиснат от високите бранители на Локомотив, той губи топката.

11′

Густаво с добра намеса срещу Везалов.

Малко по-рано пък той изведе в изгодна позиция Кампос.

Раздвижване в състава на "канарчетата".

9′

Тодор Неделев е футболистът, през когото преминава почти всяко подаване в средата на терена и в предни позиции за Ботев (Пд).

Националът разпределя топката по чудесен начин, пренасяйки за секунди събитията в полето на Локомотив.

5′

Претенции от страна на футболистите на Ботев, че Буна е играл с ръка в наказателното поле на гостите.

Повторенията на ситуацията не са съвсем категорични.

2′

Футболистите на Локомотив се опитват да наложат ранно превъзходство над опонента си.

Атаките им обаче приключват малко след централната линия на терена.

1′

39 Антонио Вутов 29 Янко Ангелов

Отборите на Ботев и Локомотив се изправят един срещу друг в голямото дерби на Пловдив. Желанието и на двата именити клуба е за постигането на победа.

Шива Н'Зигу призна, че е убил човек и е спал с леля си

Минал проби в Локо (Пд) призна, че е убил човек и е спал с леля си

Спортистът направи разтърсваща изповед пред габонска медия

Статистиката между двата тима в елита е почти напълно изравнена преди днешния мач. В 106 срещи всеки от съперниците е записал по 38 победи, а 30 мача са завършили наравно. Единствено головата разлика е в полза на Локо, но само с едно попадение - 128:127.

Домакините не могат да разчитат в днешния мач на Стивън Петков и Димитър Пиргов.

Стивън Петков: Надявам се играта на Локомотив в дербито да е като тази срещу Славия

"Обожавам да играя в такива мачове", заяви нападателят на Ботев

В същото време и в Локо имат трима контузени, които не влизат в сметките за днешния двубой. Това са Илко Пиргов, Анте Аралица и Петър Главчев.

Христо Крушарски пропуска градското дерби Ботев - Локомотив

Босът на "смърфовете" е в Грузия

Главен съдия на срещата е пловдивчанинът Георги Кабаков, с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Делегат на БФС е Христо Ботев, а работата на реферите зорко ще следи Мартин Богдев.