Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 734
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Враца) спечели гостуването си на Ботев (Пд) с 1:0

Първа изненада след рестарта на шампионата - Ботев (Враца) си тръгна с трите точки от Коматево

Героят на мача се казваше Валери Домовчийски

86′

Финален натиск на домакините, който за момента не дава никакъв ефект.

77′

Последна смяна за Ботев (Враца). Аласана Н'Диайе заменя отстъпва мястото си на Иво Михайлов.

75′
Снимка 482571

72′

Тодор Неделев демонстрира плеймейкърските си способности в 72-ата, когато увлече със себе си няколко защитници на "зелените" и хитро чукна за Тонев. Юношата на ЦСКА стреля от трудна позиция и не намери очертанията на вратата.

70′

Ферарио Спасов вкарва нападател в търсене на обрата. Андерсон Барбоса дебютира, заменяйки Радослав Терзиев.

69′

ФИЛИПОВ! Постепенно натискът на "канарите" се увеличаваше. Крайните защитници на клуба създадоха нова голова възможност за пловдивчани в 69-ата. Джонатан Перейра центрира много класно към далечната греда за Филипов. Играта му с глава обаче не беше от най-високо качество и не порази мрежата на Ботев (Вр).

68′

ВУТОВ!! Гостите бяха на крачка от това сами да "вкарат вълка в кошарата", след като стражът Костов сбърка свой пас в 68-ата минута. Топката веднага попадна в краката на Вутов, опитал да го прехвърли технично. Вратарят на "зелените" обаче изкупи своята вина и с акробатично спасяване изби в ъглов удар.

Снимка 482575

66′

Тони Здравков внася свежест в атаката на Ботев (Вр). Сега на терена се появява младият Доминик Янков, а на скамейката сяда Том.

64′

Недоволство сред феновете на Ботев (Пд), тъй като техните любимци вече 20 минути не могат да създадат дори едно интересно положение пред вратата на Враца.

59′

Леко недоволство на лицето на Петър Атанасов, който напуска терена вместо Даниел Генов.

54′

Лъчезар Балтанов се появява в игра, заменяйки младия Димитър Тонев.

47′

ЛЯСКОВ! Водачите в резултата можеха да удвоят своята преднина малко след подновяването на играта. Ангел Лясков се беше включил в атаката на Ботев (Вр). След невъзможността на Домовчийски да шутира от границата на наказателното поле, такъв шанс се откри пред младежкия национал, който пласира шута си близо до дясната греда на Георгиев.

Снимка 482567

46′

На полувремето Ферарио Спасов моментално предприе рокада в своя състав и пусна в игра Станислав Шопов. Той замени Фабио Бурбано.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

37′

Сериозно неразбирателство възникна между Александър Тонев и Антонио Вутов в 37-ата минута. Двамата провалиха едно отлично центриране на Фабио Бурбано, след като така и не се изясниха кой от тях трябва да има предимство при възникналата отлична голова възможност.

Снимка 482572

30′

НЕДЕЛЕВ!! Момчетата на Ферарио Спасов стигнаха до реална голова възможност в 30-ата минута. Антонио Вутов се оказа близо до тъчлинията, след което пробва пас за Александър Тонев. Бившият играч на Астън Вила искаше да отиграе с пета, но неуспехът му се превърна в хитър пас за дебнещия на далечна греда Неделев. Капитанът на домакините обаче шутира с по-неудобния си десен крак и прати топката над горната греда.

27′

Ботев (Пд) продължаваше да търси начини, чрез които да стигне до изравняването. Постепенно Александър Тонев се активизира в своята зона, а това доведе със себе си и серия от добри центрирания. При едно от тях отбраната на съперника не беше достатъчно подредена, но Тодор Неделев и Антонио Вутов взаимно си попречиха в стремежа си да отиграят коженото кълбо.

20′

Първи жълт картон в мача. Получава го Димитър Тонев, който наруши правилата срещу Венци Керчев.

13′

Случилото се сериозно стресна предварително фаворизирания тим на Ботев от Пловдив. Тодор Неделев се нагърби да "издърпа" своите от блатото, но в 13-ата минута негов изстрел премина високо над горната греда на Костов.

Снимка 482569

9′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)!!! 0:1!! ДОМОВЧИЙСКИ! След едва втората си атака в двубоя, селекцията на Тони Здравков донякъде изненадващо поведе с 0:1. Всичко започна с добро движение в центъра на крайния бранител Ангел Лясков, продължил по фланга за Петър Атанасов. Въпросният центрира с външен фалц в полето за Домовчийски, който намери достатъчно свободно място между Работов и Филип Филипов, за да матира с глава един от своите бивши отбори.

7′

ГРЕШКА НА ГЕОРГИЕВ! Обагреният в зелено Ботев можеше да получи неочаквано предимство в седмата минута. Стражът на домакините Янко Георгиев увисна при центриране от корнер, а дебнещият Илия Миланов отправи изстрел с глава, който за негова жалост нямаше необходимата точност.

3′

Ботев (Пд) започна ентусиазирано пред своите фенове, като "канарите" най-често атакуваха по левия фланг. Стартовите мигове определено принадлежаха на дебютанта Фабио Бурбано, който демонстрира доста скорост и техника в своите крака. Негов беше и първия изстрел в мача, преминал обаче далеч от опасната за Краси Костов зона.

1′