Ботев победи с 2:0 Черно море в Пловдив в среща от 18-ия кръг на родната "А" група.

Точни за "канарчетата" бяха Илиян Гаров и Мауро Алегре. След победата Ботев излезе на шесто място в елита с 28 т., изпреварвайки именно Черно море (25 т.) във временното класиране.

В 13-ата минута Видолов нахлу в наказателното поле на Черно море и моментално стреля, но топката премина встрани от вратата на "моряците". В 39-ата отново Видолов бе в центъра на вниманието, като симулира за дузпа, но Ристосков не отсъди такава.

Две минути преди почивката Тодор Паланков би силно, но над вратата на "канарчетата". В 62-ата минута Атанас Чипилов отне топката от бранител на варненци, но се засуети и пропусна да открие.

В 75-ата минута това стори Илиян Гаров. Младият бранител се разписа с глава след центриране от корнер. В 84-ата минута влезлият след почивката Мауро Алегре покачи на 2:0 за Ботев. Аржентинецът си комбинира ефектно с Видолов.

След поражението кризата в Черно море се задълбочава, като интересното е, че "моряците" нямат отбелязан гол в изминалите 3 кръга от пролетния дял на шампионата ни.

БОТЕВ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Илиян Гаров (75), 2:0 Мауро Алегре (84)

БОТЕВ: Арсов, Величков, Божков, Минев, Гаров, Аврамов (89-Тимонов), Въргов, Кръстев, Видолов, Миленов (52-Караматев), Чипилов

ЧЕРНО МОРЕ: Кр. Колев, Джоров, Александров, Томаш, Р. Бачев, Диас, Стоянов (79-Моке), Паланков, Генчев, Манолов, Андонов (57-Да Силва)