1:0 за Локомотив при дузпите, точен е Станкев!
1:1 Кочилов също бележи от бялата точка!
1:1 Николай Георгиев спасява удара на Здравко Димитров!
2:1 за Витоша, Георги Ангелов е точен за "тигрите"!
2:1 и Семерджиев пропуска за "железничарите"!
4:2 Стефан Христов бележи и оставя Витоша в елита!

120+3′

Край на продълженията, ще гледаме дузпи!

120+2′

ГООЛЛЛЛ ЗА ВИТОША! Стефан Христов изравнява в добавеното време на продълженията - 2:2!

119′

Жълт картон за вратаря Кацарев.

117′

И "железничарите" остават с 10 души на терена, тъй като Иво Иванов се контузи и не може да довърши мача.

114′

Жълт картон и за Станкев.

110′

Жълт картон за Здравко Димитров.

109′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Фантастично изпълнение на Здравко Димитров извън наказателното поле дава преднина на "железничарите" - 2:1!

107′

Садула заменя Кутев.

106′

Жълт картон за Кутев.

105′

Начало на второто продължение!

105′

Край на първото продължение!

104′

Александър Горанов стреля по диагонал извън наказателното поле, а топката премина близо до гредата.

98′

И двата отбора действат по-предпазливо, независимо че "железничарите" са с човек повече, явно и те нямат против победителят в мача да се реши с дузпи!

91′

Кочилов заменя Петров.

90′

Начало на първото продължение!

90+6′

Край на редовното време, ще се играят продължения!

90+5′

Здравко Димитров заменя Влади Романов.

90+3′

Лъчезар Котев намери на чудесна позиция в наказателното поле Стефан Христов, който обаче не успя да преодолее Кацарев и да вкара за 2:1 за Витоша!

90′

Станкев заменя Том.

90′

6 минути добавено време към редовните 90.

87′

Жълт картон за Семерджиев.

80′

Ивайло Лазаров е изгонен заради втори жълт картон!

79′

Предев заменя Александров.

75′

Куриозен момент в мача, осветлението на стадиона изгасна!

73′

Ивайло Лазаров стреля отляво в наказателното поле на Локомотив, но футболист на "железничарите" постави тялото си на пътя на топката, която летеше заплашително към вратата!

67′

Разбъркване в наказателното поле на "тигрите" завърши със слаб удар на Александър Горанов в ръцете на Георгиев.

63′

ГОООЛЛЛ ЗА ВИТОША! Отлично центриране от фаул в полето на "железничарите" е засечено от Даниел Кутев с глава - 1:1!

57′

Николай Цветков можеше да удвои! Футболистът се възползва от излизане на Георгиев при центриране от корнер, вратарят изпусна топката, за да може Цветков да стреля, но ударът му срещна играч на Витоша!

55′

Жълт картон за Гочев.

50′

Жълт картон за Долапчиев.

46′

Гочев заменя Гьонов.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме!

45′

Удар на Ивайло Лазаров от фаул мина над вратата, макар и с малко.

44′

Жълт картон за Александър Горанов.

41′

Жълт картон за Ивайло Лазаров.

40′

Никола Попов подмина чиста дузпа в полза на Витоша! Бранеков фаулира Мишо Петров, но сигнал не последва!

39′

Честите нарушения в последните минути донесоха доста разпокъсвания на играта.

36′

И Иво Иванов от "железничарите" се размина с втори жълт картон, след като спря атака на "тигрите" по фланга.

34′

Жълт картон за Румен Гьонов.

33′

Жълт картон за Иво Иванов.

31′

Нарушение за жълт картон на Михаил Петров, но съдията Никола Попов го спестява, тъй като това щеше да е втори такъв за капитана на Витоша!

24′

Жълт картон за Евертон Джилио-Том.

22′

Николай Цветков можеше да удвои преднината на "железничарите" с удар зад центъра на терена, но Николай Георгиев, който бе излязъл напред пред голлинията, успя да избие в корнер.

20′

Въпреки че приеха ролята на изчакване на съперника в собствената си половина, играчите на Локомотив стоят добре подредени и групирани на терена, поради което "тигрите" на Костадин Ангелов все още не са достигнали до голова заплаха.

15′

Играчите на Витоша опитват натиск в последните минути, довел до два далечни удара извън наказателното поле, които обаче не попаднаха в очертанията на вратата.

8′

Жълт картон за Михаил Петров.

4′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Илия Димитров бележи поредния си гол с екипа на "железничарите, този път с глава, засичайки от трудна позиция центриране на Иво Иванов за 1:0! При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада.

3′

Жълт картон за Георги Ангелов.

1′

Начало на мача на стадион "Локомотив" в Пловдив, който е арена на важния сблъсък.

14. Четин Садула 11. Алекс Боримиров

Днес ще стане ясно името на последния участник в Първа лига през следващия сезон. Ще го определят отборите на Витоша (Бистрица) и Локомотив (София). Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа на "Лаута" в Пловдив.

"Бистришките тигри" бяха тотален аутсайдер в елита, но използва по оптимален начин регламента, като победи Пирин (Благоевград) и е на път да запази мястото си в елита след едва две победи през целия сезон. "Железничарите" не успяха да спечелят директна промоция, завършвайки на второ място във Втора лига.

Баражът Витоша - Локо (София) остава в Пловдив

Отхвърлено е искането на привържениците на "железничарите" мачът да е в София

Наставникът на Локомотив Младен Додич ще може да разчита на опитни футболисти като Александър Бранеков и Иво Иванов. Вратарят Андрея Ефремов тренира на облекчен режим, но се очаква да играе. Единственият играч, който пропуска срещата е защитникът Емил Виячки.

Съставът на Витоша няма проблеми с контузени и наказани футболисти.