Отборът на Арда продължава силната си серия в шампионата. След като "сините" взеха точка при домакинството си на ЦСКА, тази вечер кърджалийцки удариха като гост целящия се в челото тим на Берое с 1:0. Селекцията на Николай Киров демонстрира мощта на своята контраатака и се поздрави с престижния успех благодарение на Спас Делев в 55-ата минута.

Поражението за заралии пък бе под №3 в efbet Лига. "Зелено-белите" веднъж удариха гредата, но нямаха необходимата идея в атака. Така тимът на Димитър Димитров не успя да се изкачи до второто място в таблицата. Арда пък вече е на петото място със 17 точки.

ФК ЦСКА 1948 победи Черно море с 2:1 като гост

ФК ЦСКА 1948 удари Черно море насред "Тича"

Мартин Камбуров е все по-близо до рекорда на Петър Жеков

С оглед на успешната статистика, която имаше срещу този си съперник, отборът на Арда беше този, който започна идея по-активно началото на този двубой. В 4-ата минута гостите притесниха Берое при статично положение, но Коконов бе блокиран миг преди да отправи опасно към непокрит свой колега. Малко след това, отново крилото на кърджалийци беше в епицентъра на бърза контраатака, стопирана в зародиш от Георги Ангелов.

Снимка 503299

Източник: Официален сайт на Берое

"Зелено-белите" бяха много близо до повеждане в резултата с настъпването на 12-ата минута. Еривалдо центрира много хитро към далечната греда, където негов съотборник съумя да подаде за Октавио. Бразилският халф пробва акробатичен шут, който само върна кълбото към главния герой в тази ситуация. От своя страна Ферейра стреля с глава, но на голлинията бе застанал Сулака, спасил своите от най-лошото.

Футболистите на Димитър Димитров изпълниха добро статично положение в 22-ата минута. Иван Минчев центрира перфектно за Кукула. Таранът съумя да отправи изстрел с глава, но кълбото мина над горната греда на Караджов.

Домакините от Берое поискаха дузпа в своя полза в 34-ата минута. Това се случи след корнер, когато кълбото срещна тялото на застаналия близо до дясната греда Петко Ганев. Реферът Станислав Тодоров обаче подмина ситуацията с мълчание.

И докато смяната в Берое на паузата бе изцяло треньорско решение на Херо, не така стояха нещата при Ники Киров. Белия трябваше да замени най-добрия си футболист до този момент Сулака. Така на негово място в центъра на отбраната се появи младежкият национал Милен Стоев.

Снимка 503298

Първата интересна ситуация за полувремето бе пред вратата на Арда. Александър Цветков открадна топка в центъра, която даде началото на акция за домакините. Октавио продължи за Макоута, който с голямата си крачка освободи пространство за подаване. Кълбото се отклони в Желев, а след това беше и отбито от Караджов, за да има близка среща с неговата странична греда.

Берое - Арда 0:1 (Развой на срещата по минути)

Спас Делев отбеляза единствения гол в мача

И докато Берое беше изцяло зает да търси гола, попадението намери съперникът на старозагорци. При това с първата си качествена атака за целия мач. Страхотните плеймейкърски умения на Светослав Ковачев свършиха необходимата работа, извеждайки Спас Делев зад гърба на тромавия Теди Мезаг. Останал сам срещу Ганев, нисичкият стрелец не сбърка за 0:1.

Ужасът за беройци можеше да бъде пълен, ако Спас Делев бе реализирал второто си попадение в мача. Техничарят от село Ключ отправи много техничен изстрел, който мина малко над горната греда на вражеския вратар.

Реферът Станислав Тодоров се превърна в злодей за домакините, които пожелаха наказателен удар в 59-ата минута. Топката срещна ръката на Милен Стоев, но съдията прецени, че контактът е осъществен от прекалено близо и даде знак играта да продължи.

Снимка 503296

Гостите от Кърджали продължиха да бъдат по-опасният тим след паузата. Селекцията на Ники Киров можеше да направи много сериозна крачка към трите точки, ако в 60-ата минута бе станало 0:2. Тогава Крум Стоянов забрави за Петко Ганев при центриране, но сглобката бе верен съюзник на безпомощния Ганев.

Локомотив (Пловдив) и Монтана завършиха наравно 2:2 на "Лаута"

Монтана спря Локомотив (Пд) на "Лаута" след шеметно първо полувреме

Двубоят завърши 2:2

До края срещата протече с безброй неуспешни центрирания в полето на Арда. Футболистите на Берое нямаха никаква идея как да изненадат своя опонент, което напълно заслужено прати трите точки в посока Кърджали.

В следващия кръг Берое гостува на Царско село. Арда има визита на последния Етър.