Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1666

Заралии надиграха съперника си от София с 2:0

Първа промяна в състава на Берое - Ибрахима Конте е заменен от Никола Маринов.

80′

Родни Антуи от Царско село получава жълт картон, след изключително грубо нарушение в краката на Александър Василев.

77′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 2:0!! ИБРАХИМА КОНТЕ! Спокойствието в Стара Загора се възцари напълно, когато преднината на домакините беше удвоена. Горе-долу заралии повториха упражнение от малко по-рано и Сашо Цветков отново влезе в ролята на асистент. Точното му подаване отвори пространство за действия на Ибрахима Конте, който се възползва максимално и сякаш реши всичко в днешното футболно съперничество.

72′

ГУСТАВО! Царско село бързо можеше да възстанови паритета. Малко след допуснатото попадение, "царете" изсипаха от фаул топката в полето на Берое. Там най-съобразителен се оказа Густаво, който обаче от удобна позиция прати кълбото високо в аут.

71′

Никола Спасов предприема двойна смяна. Венци Христов усили атаката на Царско село, а терена напусна Дамиен Мари.

70′

Другата рокада при "царете" също е факт. Антон Карачанаков ще замени Ивайло Марков.

68′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ!!! 1:0!! КАМБУРОВ! 68-ата минута се оказа решаваща за двубоя, след като с настъпването ѝ Берое успя да поведе в резултата. Александър Цветков разсече гостуващата отбрана с перфектен извеждащ пас за Мартин Камбуров. Опитният стрелец остана сам срещу Пласид, преодоля го елегантно, след което отбеляза в опразнената врата.

65′

Жълт картон за Александър Цветков от Берое.

64′

Нароченият за гонене от Берое - Яя Меледже можеше да помогне както на себе си, така и на заралии, ако в 64-ата минута беше отбелязал попадение. Африканецът отправи диагонален изстрел, който премина покрай далечния ъгъл на Пласид.

56′

Наставникът на Царско село - Никола Спасов бе сполетян от неприятната новина, че в 56-ата Мартин Кавдански е получил травма и трябва да бъде заменен. Така на негово място принудително се появи Серкан Юсеин.

54′

ШАРЛЕСТОН ИГРА С РЪКА, НО ДУЗПА НЯМА! Истинска ярост отключи едно решение на съдията Йорданов в 54-ата минута. Тогава Мартин Камбуров шутира отблизо, а насочващата се към вратата топка се спря в ръката на Шарлестон. Въпреки броженията на славния голмайстор, дузпа отново не бе отсъдена за "зелено-белите".

53′

Грубо нарушение на Ибрахима Конте в центъра на терена.

50′

Интересно беше и от другата страна на терена, където в ответната атака коридор за стрелба си проправи Родни Антуи, но холандецът не съумя да се поздрави с нов гол във футболния ни елит.

49′

БЕРОЙЦИ ИСКАТ ДУЗПА! Втората част започна със спорна ситуация. Футболистите на Берое претендираха за дузпа, след като Бригидо падна в полето на гостите след борба тяло в тяло с Густаво Карбониери. Реферът Николай Йорданов обаче не сметна, че трябва да отсъжда наказателен удар в този момент от двубоя.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Официално предупреждение за Ивайло Марков, който спря с нарушение Рубен Бригидо.

41′

Малко преди паузата, новото попълнение на Царско село - Шарлестон можеше да има отличната възможност да дебютира с гол за клуба. Бразилският бранител скочи най-високо при статично положение, но в изстрела му с глава нямаше необходимата точност и топката излезе в аут.

37′

Берое осъществи първия си точен изстрел в 37-ата минута, когато Иван Минчев се опита да изненада Пласид с удар от над 20 метра. Националът на Хаити внимаваше в ситуацията и направи рутинно спасяване.

29′

БАХАМБУЛА! И докато Берое центрираше безплодно топката в полето на своя опонент, "червените" пропиляха още един изгоден шанс в 29-ата. Ивайло Марков разгърна бърза атака за своя тим. Подаването му в полето на домакините изобщо не бе изчистено добре от Тоуба, който прати коженото кълбо право в краката на Дилан Бахамбула. Офанзивният халф обаче не притежаваше нужната точност и стреля леко встрани от левия ъгъл на Перниш.

26′

Иван Минчев изпълни заучен корнер към Желев, който изсипа топката в наказателното поле, но защитата на Царско село се справи без проблем.

17′

Жълт картон за Густаво Карбониери , който си помогна с ръка в борбата с Мартин Камбуров.

10′

Селекцията на Никола Спасов записа още един точен удар за статистиката в 10-ата минута. Атака по левия фланг, дошла след качествена преса, беше завършена с шут на Мари. Перниш отново беше на своето място.

7′

Нещото, като натиск на столичани, продължи и в 7-ата минута Уесли Ната си позволи да обстрелва заралийската врата от средна дистанция. Топката обаче премина покрай страничната греда на беройци.

3′

Макар и Берое да изглеждаше далеч по-амбицираният отбор, футболистите на Царско село бяха тези, създали първото голово положение. Топката достигна до Дамиен Мари, някъде около точката на дузпата. Там новото попълнение на гостите отправи слаб изстрел, който беше спасен без някакви фундаментални трудности от Душан Перниш.

1′