Отборът на Берое отново се завърна на победния път. След серия от три мача без победа и отбелязан гол, селекцията на Петър Хубчев надви уж възраждащия се състав на Локо (Пд) с 2:0. Домакините доминираха през почти целия период от срещата, а освен двете попадения, Елиаш и компания удариха и две греди. В герои за заралии се превърнаха голмайсторите Спас Делев и Исмаил Иса. Локо пък нямаше почти никакъв шанс да окаже сериозна съпротива, тъй като Лоик Дюфо бе изгонен още през първото полувреме.

Така Берое временно се изкачи до четвъртото място в „А" група, събирайки 17 точки. Тазвечершният им опонент пък остава в долната половина на таблицата с 11.

Изненадващо или не, гостите от Локомотив стартираха срещата със завидно самочувствие. „Смърфовете" все по-често се задържаха пред беройската врата, но така и не достигаха до реално голово положение. Постепенно обаче домакините се посъвзеха и опасните ситуации пред Ел Каруби започнаха да се редуват една след друга. В 12-ата минута Балдовалиев сбърка топката и спомогна за бърза контра на Берое. Елиаш пусна пас в перспектива към Делев, но с решителен шпагат се намеси Киро Котев.

Логичното все пак се случи само след 120 секунди, когато заралии се добраха до първото си попадение в мача. Подобно на ситуацията преди няколко минути, Локо (Пд) отново сбърка при изнасянето на топката. Този път обаче грешката на Димо Бакалов се оказа фатална и Спас Делев остана очи в очи срещу Ел Харуби. Бившият играч на ЦСКА показа хладнокръвие и майсторски реализира. По този начин беройци сложиха край на головата си суша, която вече траеше повече от 270 минути.

Домакините бързо можеха да удвоят своята преднина, но само късметът спаси съперниците им от Пловдив. Активният Спас Делев центрира идеално на главата на Жоро Божилов, който прати топката в горната греда. Няколко секунди по-късно, Милисавлевич изскочи зад отбраната при отлично подаване от страна колега, но и неговият шут разтресе напречния стълб на Ел Каруби.

Полувремето завърши още по-лошо за Локо. „Смърфовете" останаха с човек по-малко, след като Лоик Дюфо изпусна нервите си и удари без топка Жоро Божилов. Реферът Ставров го „награди" с втори жълт картон, което преждевременно го изпрати под душовете.

Малко след подновяването на играта, Христо Колев пусна в игра Стефан Велев и Емил Гъргоров, които трябваше да съживят халфовата линия на пловдивчани.

Вместо това, Локо допусна втори гол в 65-ата минута. За радост на гостите, попадението бе отменено. Неманя Милисавлевич отправи остър изстрел, който с мъка бе спасен от Ел Каруби. Спас Делев моментално отбеляза при добавката, но се оказа, че е в положение на засада.

Сякаш от нищото Локомотив можеше да изравни в 71-ата минута. Владимир Зафиров допусна лековата грешка и подари коженото кълбо на Мартин Камбуров. Опитният нападател моментално отправи тежък изстрел от границата на наказателното поле, който обаче майсторски отрази опасната ситуация.

Офанзивната игра на Локомотив обаче изигра лоша шега на "смърфовете" и те бяха наказани след показна контраатака. Исмаил Иса се възползва от сериозна дупка в отбраната на пловдивчани и удари сериозен спринт от центъра на терена. Останал сам срещу Ел Каруби, бившият нападател на Левски стреля много силно в ъгъла на мароканеца и удвои преднината на своя клуб.

До края мачът просто се доиграваше и така Берое се поздрави с много ценен успех.  В следващия кръг, който ще се проведе след паузата за националните отбори, заралии гостуват на Пирин, докато на Локо предстои пловдивско дерби с Ботев.

БЕРОЕ-ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:0 (Развой на срещата по минути)