Берое успя да запише ценна победа в битката за челните места на „А" група. Заралии спечелиха „Битката за Тракия", побеждавайки Ботев с 3:1 на базата в Коматево.

По този начин възпитаниците на Петър Хубчев се изкачиха не третото място, измествайки от там Лудогорец. Беройци са с 26 точки, с две по-малко от лидера Левски, който обаче играе малко по-късно срещу другия пловдивски отбор - Локомотив. Срещата премина под доминацията на гостите.

„Канарчетата" опитаха да се опълчат, но така и не намериха път към вратата на Макенджиев. С днешната загуба, столът на старши треньора Ермин Шиляк все по-застрашително се разклати. Словенецът е нарочен за гонене от доста време, а като фаворити за поста му са спрягани Димитър Димитров и Светослав Тодоров. Първото попадение в днешната среща падна три минути преди края на първото полувреме.

Юношата на Ботев и опитен играч в състава на Берое  Георги Андонов изпълни фаул от границите на наказателното поле, пращайки топката във вратата на Голас. В 73-ата минута Елиаш засеча центрираната от Делев топка и покачи резултата - 0:2.

В 84-ата минута резултатът стана класически след като Атанас Зехиров открадна топката в центъра на терена, пробяга цялото разстояние до границата на пеналта и отбеляза със страхотен удар - 0:3 за Берое. В последната минута на добавеното време Божидар Васев вкара почетното попадение за домакините с удар от около 10-тина метра

След този мач Берое е трети с 26 точки, а Ботев е 8-ми с 15 пункта.