Берое победи Витоша (Бистрица) с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на първенството. Старозагорци стигнаха до важен обрат при гостуването си на "тигрите" в битката за място в топ 6 след края на редовния сезон. Георги Амзин даде аванс на домакините още в 3-ата минута, но с попадения на Алиун Фол (24) и Гаюс Макута (88) заралии стигнаха до ценен успех.

Така Берое излезе на пето място с 34 точки, докато Витоша остава на дъното с едва 5 пункта.

Витоша - Берое 1:2, Макута бележи

Двубоят в Бистрица започва в 12:00 часа

Домакините започнаха силно срещата и поведоха още в 3-ата минута. След разиграване при изпълнение на корнер Кабов центрира в наказателното поле, където Амзин се измъкна от Мезаг и Ангелов и с глава вкара за 1:0.

Берое потърси изравнителен гол. Два опасни удара на Цветков минаха покрай вратата. В 19-ата минута удар на Крум Стоянов от малък ъгъл бе спасен от Василев.

Снимка 468221

Заралии стигнаха до гол в 24-ата минута. Тогава Фуртадо отне топката от Сърмов в центъра на терена и организира опасна контраатака. Халф-бекът напредна и изведе Алиун Фол фронтално срещу вратаря. За африканеца не представляваше трудност да изравни - 1:1.

След изпълнението на центъра Витоша организира атака, която завърши с бомбен шут на Садула, но Перниш изби. В 31-ата минута Василев се справи с удар от далечна дистанция на Минчев.

Снимка 468220

В 39-ата минута Фол засече с глава центриране отдясно, но след рикошет в тялото на Зюмбулев топката не попадна в мрежата на домакините, а излезе в корнер. Малко след това гол на Илия Димитров бе отменен заради спорна засада.

Малко след това Фуртадо отново проби отдясно и центрира в наказателното поле за Камбуров. Нападателят не успя да засече топката след съприкосновение с Дяков, след което поиска дузпа.

Снимка 468219

Пет минути след почивката Берое бе близо до пълен обрат. Камбуров намери Фол в наказателното поле на гостите, нападателят стреля от въздуха, но над напречната греда. В 54-ата минута Камбуров изведе Макута сам срещу Василев, но вратарят изпревари халфа.

В 63-ата минута силен удар на Амзин мина покрай вратата. В 81-ата минута Камбуров имаше отлична възможност да изведе своя отбор напред, но след центриране от пряк свободен удар прати топката в аут.

Снимка 468218

Три минути по-късно идентична ситуация се получи пред вратата на гостите. Амзин засече центриране на Запро Динев, но не намери целта. В 86-ата минута удар на Октавио срещна тялото на играч на домакините и топката излезе корнер.

Две минути след това Берое стигна до обрат. Конте свали за Макута едно центриране отляво. Халфът с мощен удар, при който топката срещна тялото на Веселин Минев, направи вратаря безпомощен за 1:2.