Отборът на Берое укрепи позициите си на четвъртото място в таблицата. В последен двубой от 12-ия кръг в Първа лига, селекцията на Александър Томаш спечели гостуването си на Витоша (Бистрица) с 2:1.

Триумфът на заралии ще бъде още по-сладък, тъй като дойде след пълен обрат. В герой за тима пък се превърна неостаряващият Мартин Камбуров, отбелязал и двете попадения в Бистрица.

Не всичко обаче започна добре за старозагорци, които в 18-ата минута се оказаха догонващи в резултата след точен удар на Четин Садула. До почивката Берое изравни след отлична комбинация между гореспоменатия Камбуров и правещия официален дебют тази вечер Влади Гаджев. След паузата, макар и късно, офанзивният устрем на беройци бе възнаграден, след като капитанът им се разписа с глава при перфектно центриране от фаул на Минчев.

Снимка 385004

Така в Берое събраха необходимото самочувствие преди домакинството на ЦСКА в събота. На трибуните днес пък беше Нестор ел Маестро, който разузнаваще играта на бъдещия "червен" съперник.

Още с първия съдийски сигнал, гостите от Берое демонстрираха ясно, че ще търсят трите точки в Бистрица. Селекцията на Александър Томаш заложи на атаки по крилата, но отбраната на Витоша действаше на висота и не допускаше някаква съществена опасност пред Василев.

Правещият официален дебют за Берое - Владимир Гаджев напомни за себе си с нестандартно изпълнение на фаул в 10-ата минута. Хибридът му между удар и центриране обаче бе отразен качествено от стража на домакините.

Студен душ обля сочените за фаворити старозагорци в 18-ата минута. Тогава при опит за извеждащ пас на Стефан Христов, бранителят Милен Желев допусна топката да мине между неговите крака, което се оказа и отлична възможност за дебнещия Четин Садула. Капитанът на Витоша остана сам срещу вратаря и хладнокръвно преодоля Перниш за 1:0.

Снимка 385006

Голът даде необходимия импулс на бистричани, които застрашиха още на два пъти беройската врата. Ударите на Стефан Христов обаче така и не намериха очертанията.

Следващите минути бяха доста трудни за селекцията на Александър Томаш. Гостите искаха да матират своя опонент чрез хитри пасове зад гърба на отбраната, но опитите им винаги завършваха със засада.

Берое дочака своя момент и по описания по-горе начин, Мартин Камбуров спомогна за възстановяването на паритета. Славният ветеран получи разсичащ отбраната пас от Влади Гаджев, след което преодоля съпротивата на опиталия се да блокира неговия удар Василев.

Заралии опитаха да обърнат мача още до паузата, но в решителните мигове Рубен Бригидо се проваляше в стремежите си да достави качествено центриране.

Второто полувреме започна със статично положение, което внесе много смут наказателното поле на Витоша. Последва страхотно меле, при което Гаджев опита удар, но топката срещна тялото на футболист в "зелено".

Снимка 385009

Момчетата на Томаш продължаваха с офанзивната игра, като нова възможност за гол бе пропусната в 57-ата минута. Тогава комбинация между Гаджев и Камбуров изведе на стрелкова позиция бразилеца Вандерсон. Точно в този миг обаче на шпагат му се хвърли Георги Купенов, който може би спомогна и за спасяването на неговата врата от второ попадение.

Малко след това главният съдия Ники Йорданов си навлече гнева на Мартин Камбуров, който поиска от него да отсъди дузпа. Желанието на нападателя обаче не бе уважено, а миг по-късно опитът за техничен изстрел на Бригидо беше спасен по фантастичен начин от Василев.

Снимка 385008

Натискът на Берое се засилваше, а след два последователни корнера в 80-ата минута, Матеус Леони бе близо до това да се разпише с глава. На мястото си, за кой ли път тази вечер, обаче бе младежкият национал Василев, който хладнокръвно парира изстрела на легионера.

И кой, ако не Мартин Камбуров, да се превърне в герой за Берое!? Голаджията блесна за гостите в 88-ата минута, когато сътвори пълния обрат. Нападателят се измъкна от персоналния си пазач при центриране от фаул на Минчев, а секунди след това простреля неспасяемо с глава стража на Витоша. Така трите точки поеха към Стара Загора, а тъгата остана за домакините от Бистрица.

Снимка 385007

В следващия кръг на беройци предстои голямо изпитание - домакинство на ЦСКА в събота от 15:00. Витоша пък пътува до Пловдив, за да премери сили с Локомотив.