Берое победи Витоша (Бистрица) с минималното 1:0 на стадиона под Аязмото. Старозагорци имаха повече шансове по време на двубоя, владееха повече топката, но голът дойде трудно, и то чак в 84-ата минута.

Още във втората минута Мартин Камбуров имаше шанс да открие резултата. Ветеранът стреля с глава, но не успя да насочи добре топката и тя мина встрани от вратата на Християн Василев.

Четири минути след това Атанас Кабов получи чудесно подаване от Емил Гъргоров, но стреля право в ръцете на Душан Перниш.

Берое продължаваше по-активно да търси попадението и в 8-ата минута дойде втората добра възможност за Мартин Камбуров. Капитанът на Берое беше изведен от Вандерсон, но ударът му отново мина покрай вратата.

В 12-ата минута Александър Цветков подаде към Педро Еуженио, който намери Вандерсон в наказателното поле, но изстрелът на бразилеца не намери целта.

В 26-ата минута Мартин Камбуров се справи много добре с изпълнението на пряк свободен удар. За късмет на бистричани Християн Василев успя да стигне до топката и да избие.

Василев продължи с добрите си намеси, когато в 33-ата минута Педро Еуженио центрира, а топката попадна на главата на Мартин Камбуров. Голмайстор номер 2 в българския елит веднага стреля, но Василев успя да реагира подобаващо и запази резултата 0:0.

Въпреки натиска на Берое през първата част, двата тима се прибраха при 0:0 на почивката.

Берое - Витоша (Бистрица) 1:0, Зоран Йосипович дава преднина на старозагорци

Заралии нямат право на грешка

Малко след началото на втората част Мартин Камбуров отново се превърна в главно действащо лице за заралии. "Зелените" получиха право да изпълнят пряк свободен удар - Камбуров застана зад топката и изпълни почти перфектно. За негова жалост топката се удари в горната греда.

Четири минути след това и Педро Еуженио си пробва късмета от пряк свободен удар. Християн Василев пак показа добър рефлекс и изби с плонж.

В 67-ата минута Педро Еуженио отправи поредния изстрел към вратата на Витоша от границата на наказателното поле, но той отново бе неточен. Три минути след това португалецът стреля от пряк свободен удар - над вратата. Поредната изпусната възможност за заралии.

В 73-ата минута Ерол Алкан изби топката в корнер от краката на Илия Димитров със страхотен шпагат.

Шест минути преди края Зоран Йосипович стана герой за старозагорци. Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, Георги Амзин игра с топката, която попадна в Йосипович и той донесе победата на Берое.

В 90-ата минута Педро Еуженио напредна по фланга с топка в крака. Ситуацията беше 2 на 1, но подаването на португалеца към Бригидо не бе достатъчно добро.

В следващия кръг Берое гостува на Локомотив в Пловдив, а Витоша ще се изправи срещу Етър.