Берое завърши по позитивен начин есенния дял от шампионата. Селекцията на Димитър Димитров сложи край на негативната си серия, побеждавайки у дома Царско село с 2:0. Заралии подсигуриха трите точки след паузата, когато демонстрираха и далеч по-убедителна игра. Резултатът беше открит от Мартин Камбуров в 68-ата, а пък десет минути по-късно се разписа и Ибрахима Конте. И двете асистенции бяха дело на национала Александър Цветков.

Берое - Царско село 2:0 (Развой на срещата по минути)

Очакван успех за заралии

Така беройци събраха актив от 28 точки и се изравниха със заемащия последната позиция в Топ 6 Черно море. "Моряците" обаче са с мач по-малко. Царско село инкасира четвърта загуба в последните си пет двубоя и остава на 12-ото място.

Снимка 457511

Източник: Официален сайт на Бeрое

Макар и Берое да изглеждаше далеч по-амбицираният отбор, футболистите на Царско село бяха тези, създали първото голово положение. Топката достигна до Дамиен Мари, някъде около точката на дузпата. Там новото попълнение на гостите отправи слаб изстрел, който беше спасен без някакви фундаментални трудности от Душан Перниш.

Нещото, като натиск на столичани, продължи и в 7-ата минута Уесли Ната си позволи да обстрелва заралийската врата от средна дистанция. Топката обаче премина покрай страничната греда на беройци.

И докато Берое само центрираше безплодно топката в полето на своя опонент, "червените" пропиляха още един изгоден шанс в 29-ата. Ивайло Марков разгърна бърза атака за своя тим. Подаването му в полето на домакините изобщо не бе изчистено добре от Тоуба, който прати коженото кълбо право в краката на Дилан Бахамбула. Офанзивният халф обаче не притежаваше нужната точност и стреля леко встрани от левия ъгъл на Перниш.

Снимка 457515

Берое осъществи първия си точен изстрел в 37-ата минута, когато Иван Минчев се опита да изненада Пласид с удар от над 20 метра. Националът на Хаити внимаваше в ситуацията и направи рутинно спасяване.

Малко преди паузата, новото попълнение на Царско село - Шарлестон можеше да има отличната възможност да дебютира с гол за клуба. Бразилският бранител скочи най-високо при статично положение, но в изстрела му с глава нямаше необходимата точност и топката излезе в аут.

Втората част започна със спорна ситуация. Футболистите на Берое претендираха за дузпа, след като Бригидо падна в полето на гостите след борба тяло в тяло с Густаво Карбониери. Реферът Николай Йорданов обаче не сметна, че трябва да отсъжда наказателен удар в този момент от двубоя.

Снимка 457514

Интересно беше и от другата страна на терена, където в ответната атака коридор за стрелба си проправи Родни Антуи, но холандецът не съумя да се поздрави с нов гол във футболния ни елит.

Истинска ярост отключи едно решение на съдията Йорданов в 54-ата минута. Тогава Мартин Камбуров шутира отблизо, а насочващата се към вратата топка се спря в ръката на Шарлестон. Въпреки броженията на славния голмайстор, дузпа отново не бе отсъдена за "зелено-белите".

Наставникът на Царско село - Никола Спасов бе сполетян от неприятната новина, че в 56-ата Мартин Кавдански е получил травма и трябва да бъде заменен. Така на негово място принудително се появи Серкан Юсеин.

Нароченият за гонене от Берое - Яя Меледже можеше да помогне както на себе си, така и на заралии, ако в 64-ата минута беше отбелязал попадение. Африканецът отправи диагонален изстрел, който премина покрай далечния ъгъл на Пласид.

68-ата минута се оказа решаваща за двубоя, след като с настъпването ѝ Берое успя да поведе в резултата. Александър Цветков разсече гостуващата отбрана с перфектен извеждащ пас за Мартин Камбуров. Опитният стрелец остана сам срещу Пласид, преодоля го елегантно, след което отбеляза в опразнената врата за 1:0.

Царско село бързо можеше да възстанови паритета. Малко след допуснатото попадение, "царете" изсипаха от фаул топката в полето на Берое. Там най-съобразителен се оказа Густаво, който обаче от удобна позиция прати кълбото високо в аут.

Снимка 457513

Спокойствието в Стара Загора се възцари напълно, когато преднината на домакините беше удвоена. Горе-долу заралии повториха упражнение от малко по-рано и Сашо Цветков отново влезе в ролята на асистент. Точното му подаване отвори пространство за действия на Ибрахима Конте, който се възползва максимално и сякаш реши всичко в днешното футболно съперничество.

До края не се случи нищо по-интересно пред двете врати и така старозагорци се поздравиха с деветия си успех от началото на шампионата.

В първия кръг за пролетта, Царско село домакинства на Витоша. Берое пък ще има ново домакинство, този път на Етър.

Етър и Ботев (Враца) не се победиха - 1:1

Етър и Ботев (Вр) поделиха точките във Велико Търново в последния си мач за годината