Отборът на Берое победи Етър в мач от 22-ия кръг на Първа лига, след като достигна до пълен обрат, губейки в резултата още в началото на срещата. За гостите точен бе Георги Сърмов, докато за домакините се разписаха Иван Бандаловски и Педро Еуженио.

Това е втора издънка за тима на Красимир Балъков, който в дебюта си записа 3:3 със Септември, въпреки че "болярите" водеха с 3:0 до почивката.

Берое - Етър (Развой на срещата по минути)

В атака за гостите се завръща Бадара

През първите минута на терена в Стара Загора гостите бяха доста по-дейни в атака и заслужено достигнаха до ранно попадение. Още в 12-ата минута, след изпълнение на корнера от Димо Атанасов, топката се озова във Венци Василев, който подаде към Сърмов и той със силен шут вкара коженото кълбо в мрежата за 1:0.

Преди това домакините имаха чудесна възможност да открият резултата, след като Педро Еуженио центрира към наказателното поле, където позиционирани пред вратата на Етър бяха Камбуров и Леони, а последният отправи силен удар към мрежата, но стражът блесна с доста добро спасяване.

След получения гол, Берое доста се активизира в предни позиции. Мартин Камбуров на няколко пъти можеше да изравни силите на терена. Първо той пропусна да се разпише от близка дистанция и топката излизе в аут, след което му се отсъдена дискусионна засада. Нападателят успя да стреля към вратата след чудесна солова акция, но стражът на Етър улови, а в последствие стана ясно, че страничният рефер е вдигнал флага си.

В 29-ата минута след статично положение, изпълнено по чудесен начин от Карачанаков, Иван Бандаловски се извиси над защитата на Етър и с глава прониза мрежата на гостите за 1:1.

Секунди преди главният съдия да сложи край на първото полувреме, чудесно разиграване между Камбуров и Еуженио доведе до гол във вратата на Етър, чийто реализатор бе португалецът, разписвайки се за 2:1.

През вторите 45 минути темпото на терена доста поспадна. Една от най-интересните ситуации бе още в самото начало на полувремето, когато Гргич блесна с невероятно двойно спасяване. Цонев комбинира с Карачанаков, който веднага центрира, но стражът изби, след което последва удар с глава на Камбуров и вратарят отново се намеси по отличен начин.

До края старозагорци продължиха да търсят трети гол, но до такъв така и не се стигна. Еуженио и Охене бяха най-дейни в атака, но късметът не им се усмихна още веднъж.

След този успех, Берое се приближи към Левски, който днес гостува на Септември (София). Старозагорци са на третата позиция в Първа лига с актив от 40 точки, докато Етър е 12-ти с едва 19.