Ботев (Враца) и Берое откриха новия сезон в България. Първият двубой от шампионата се изигра на стадион "Христо Ботев" във Враца и завърши с успех за старозагорския състав с 3:1.

Точни за победителите бяха Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Милен Желев. За Ботев (Вр) се разписа Мирослав Будинов.

Новият нападател на гостите Зоран Йосипович се появи на терена на мястото на легендата Мартин Камбуров малко след почивката в срещата. Юношата на Ювентус обаче не впечатли с изявите си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Враца) - Берое 1:3, гол на Желев!

Старозагорци се намират в серия от четири мача без загуба от този противник

Първото полувреме предложи футбол на висока скорост и множество положения и пред двете врати - нещо, което със сигурност се хареса на феновете по трибуните.

Гостите се опитаха да вземат инициативата още в началото на срещата, като в третата минута Еуженио бе добре изведен в наказателното поле. Той обаче се забави с обработването на топката и не успя да отправи изстрел.

Домакините отговориха с удар по диагонала на Генов. Той бе спасен от Перниш, който имаше и късмет, че добавката на Домовчийски не беше успешна.

В 12-ата минута многоходова акция за гостуващия тим завърши с точен завършващ изстрел на Педро Еуженио, който вкара първото попадение за новия сезон в елитния ни футбол.

По неприятно стечение на обстоятелствата голмайсторът трябваше да бъде заменен малко по-късно, след като получи контузия.

Между 21-ата и 24-ата минути Иван Бандаловски на два пъти стреля в рамката на вратата на Костов. Това се случи при идентични ситуации - след центриране от корнер. Първо Бандаловски стреля с плонж в напречната, а след това с техничен изстрел в дясната греда на вратата на домакините.

В 36-ата минута Петър Атанасов бе изведен очи в очи с Душан Перниш и шутира незабавно, но реакцията на вратаря на старозагорци беше отлична и той не допусна изравняването на резултата да стане факт.

Минута преди почивката Мартин Камбуров получи перфектна възможност да удвои преднината на тима си, но засече прострелно центриране в наказателното поле неточно, с което прати кълбото покрай целта.

Така до почивката Берое разполагаше с гол преднина пред своите домакини.

Второто полувреме започна по малко по-различен начин от откриващото, като гостите бяха прибрани в собствената си половина и очакваха възможност на контраатака.

Те бяха често атакувани от съперника си, но се справиха с устрема на врачани.

В 69-ата минута възможността за Берое дойде. Бригидо получи топката далеч от вратата на опонента, но напредна и от доста сериозна дистанция разстреля Костов за 2:0.

1:2 направи Мирослав Будинов, който засече подаване от корнер. Домакините имаха и късмет, като след отиграването на Будинов, кълбото се отби в тялото на състезател на Берое.

Крайното 1:3 бе оформено от Милен Желев, възползвал се от грешка в защитата на съперника малко преди последния сигнал в мача.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана, което означаваше, че Берое започва сезона с чиста победа и очаква втория си мач от надпреварата.

След като разтрогна с Левски, Валери Божинов тренира с Ботев, но потвърди, че  все още не е подписал, защото чака оферта от чужбина.

Валери Божинов: Ще помагам на Ботев (Вр) с каквото мога, успех на Левски!

"Шампионатът става все по-добър"

В историята на най-високото ниво на българския футбол Берое е надделявал над Ботев 24 пъти, а 21 са победите на сметката на "врачани". 8 са двубоите завършили без победител, а головата разлика е 85:65 в полза на "зелено-белите".

През изминалата кампания Берое победи този съперник два пъти - с 4:0 в Стара Загора и с 1:0 във Враца.