Отборът на Берое се съвзе след боя от Лудогорец, който отнесе в предишния кръг на плейофите в Първа лига. Тази вечер старозагорци измъкнаха важна точка от ЦСКА, завършвайки наравно 1:1 в Стара Загора. Точен за домакините бе Педро Еуженио, който се разписа от дузпа, докато за гостите единственото попадение отбеляза Станислав Манолев.

Снимка 352043

Източник: beroe.bg

Още преди първия съдийски сигнал на Александър Томаш му се наложи да направи принудителна смяна, след като Мартин Камбуров получи контузия в бедрото. На негово място като титуляр започна Борислав Цонев. Все още не е ясно колко сериозна е травмата на голмайстора.

Берое - ЦСКА (Развой на срещата по минути)

Двата отбора не излъчиха победител - 1:1

Доста равностойна първа част изиграха двата отбора. Още в първите минути обаче, станахме свидетели на две спорни ситуации. Първо Фернандо Каранга падна в наказателното поле на старозагорци след съприкосновение с Камен Хаджиев, който връхлетя на шпагат, за да избие топката. Главният съдия остави играта да продължи, а само минути след това, домакините също имаха претенции за дузпа след като Божидар Чорбаджийски изблъска Мартин Райнов пред голлинията. Капитанът на заралии се извиси, за да засече центриране на Бригидо, но лидерът в редиците на "червените" постави ръцете си на гърба му и той падна на тревата. Реферът Ставров прецени и в тази ситуации да не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 14-ата минута дойде едно от най-опасните и красиви положения пред една от двете врати. Георгиев центрира към далечната греда, където добре позициониран бе Станислав Манолев. Играчът на ЦСКА намери топката от воле, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата, за съжаление на щаба на "червените" и гостуващата агитка в Стара Загора.

Доста здрава битка заформиха двата тима и Берое по нищо не отстъпваше на своя опонент пред гола. Педро Еуженио на два пъти получи шанс да открие резултата, но късметът така и не му се усмихна. Офанзивният играч на домакините навлезе на скорост в наказателното поле, а Чорбаджийски и Дюлгеров не успяха да го спрат. Ударът му обаче не бе достатъчно прецизен и топката излезе в аут. Десетина минути след това, той не успя да се възползва от нова грешка в отбранителната линия на гостите и открадната топка премина покрай страничния стълб.

Снимка 352044

В 37-ата минута, Чорбаджийски блесна с доста решителна намеса. Еуженио успя да догони дълга топка и реши да комбинира с Цонев, който лесно преодоля Барт и директно стреля към вратата, но капитанът на ЦСКА подложи крака си и кълбото излезе в корнер. Броени минути по-късно, още една спорна ситуация убягна от погледа на съдията. Отново Чорбаджийски имаше дейно участие, след като посегна към Борислав Цонев, който се строполи на земята, но играта отново не бе спряна.

След тази доста наситена с интересни моменти първа част, двата отбора се оттеглиха на почивка при не толкова закономерния нулев резултат.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА, който даде резултат още в 55-ата минута. Станислав Манолев се възползва по най-добрия начин от разбъркване в наказателното поле на домакините. Първоначално Георгиев успя да стреля към вратата, но Аргилашки спаси, след което топката попадна в краката на бранителя на "червените" и той не сгреши за 1:0.

Щастието на столичани бе кратко. В 62-ата минута, Станислав Ставров отсъди дузпа в полза на Берое, след като Александър Барт игра непозволено срещу Борислав Цонев в наказателното си поле. С изпълнението се нагърби Педро Еуженио, който не сгреши от бялата точка и изравни резултата - 1:1.

След това равенство, Берое изпревари Левски с една точка и заема третото място във временното класиране в Първа лига. ЦСКА пък продължава да е втори с 71 точки, на десет разлика от Лудогорец, който е на върха.