Арда излезе на трето място във временното класиране след обрат над Славия у дома. Двубоят от шестия кръг на Първа лига завърши 2:1. "Белите" прекъснаха головата си суша в 39-ата минута, когато Радослав Кирилов откри резултата. През втората част домакините стигнаха до пълен обрат след голове на Иван Коконов (72) и Радослав Василев (82).

Така възпитаниците на Николай Киров събраха 12 точки и изпревариха ЦСКА, макар и по голова разлика. Славия е предпоследен с едва една точка в актива си. За столичани това бе пета поредна загуба.

Арда - Славия 2:1, гол на Ради Василев

Аут за двубоя е капитанът Пламен Крумов

Двубоят започна силно за домакините. В 6-ата минута Спас Делев преодоля Венцислав Бенгюзов в наказателното поле и стреля технично, но Георги Петков спаси. Последва корнер за Арда, след който Петко Ганев стреля неточно с глава.

В 10-ата минута отново Петков трябваше да се намесва. Светослав Ковачев изведе Делев очи в очи с вратаря на гостите, но ветеранът отново бе на висота и спаси.

Снимка 497183

Източник: arda.bg

Пет минути по-късно Делев стреля неточно от границата на наказателното поле. Малко след това Васил Симеонов се намеси след удар с глава на Милен Гамаков.  В 31-ата минута пък Филип Кръстев осъществи самостоятелен пробив в наказателното поле и стреля неточно.

В 35-ата минута Арда организира опасна контраатака. Делев напредна и шутира силно, но Петков отново се намеси добре. Малко след това удар на Ковачев премина покрай гредата.

Снимка 497181

В 39-ата минута Славия поведе. Ертам Томбак центрира към задната греда, където Радослав Кирилов надскочи Деян Лозев и вкара за 0:1.

На полувремето Николай Киров пусна в игра Радослав Василев на мястото на Милен Желев. В 54-ата минута домакините поискаха дузпа. Матеус Леони изпревари Емил Стоев в наказателното поле и бе повален. Главният рефер Валентин Железов остана безмълвен, въпреки че имаше основания да посочи бялата точка.

Снимка 497179

Малко след това Калоян Кръстев порази вратата на Арда, но голът му бе отменен заради нарушение на нападателя срещу Ганев.

В 72-ата минута Арда изравни. Емил Мартинов центрира в наказателното поле, където Ради Василев свали топката с глава за Иван Коконов, а той от няколко метра не остави шансове за Петков за 1:1.

Снимка 497178

Десет минути по-късно вдъхновената игра на домакините отново даде резултат. Матеус Леони направи страхотен пробив отляво и пусна към Ради Василев в наказателното поле. Нападателят финтира Терзиев и с хубав удар не остави шансове на Петков за 2:1.

В добавеното време на срещата Димитър Рангелов отправи удар от около 12 метра, но Ганев успя да изчисти от голлинията.