След 10 поредни мача без победа, отборът на Арда (Кърджали) отново стигна до триумф. Селекцията на Николай Киров постигна успех във важен момент, след като надхитри Ботев (Пд) с 1:0 на "Лаута". В герой за символичните домакини се превърна нападателят Радослав Василев, разписал се девет минути преди края.

По този начин двата тима завързаха максимално интригата в плейофната група "Б" на Втората осмица. "Сините" вече са на върха, с точка преднина спрямо "канарите". А това има немалко значение заради задаващите се битки за баражното седмо място.

Снимка 485852

Двубоят днес можеше да има и различен развой за ботевистите. На два пъти "жълто-черните" удариха гредата, а редовен гол на Лъчо Балтанов не бе зачетен заради несъществуваща засада. Така крайното класиране в тази група ще бъде решено в последния кръг, когато Арда гостува на Ботев (Враца), а Ботев (Пд) приема на свой терен закъсалия Дунав.

Ботев (Враца) спечели визитата си на Дунав с 3:1

Ботев (Враца) мина лесно през демотивираната селекция на Дунав

"Зелените" триумфираха с 3:1 в Русе и си осигуриха третото място в група "Б"

Двубоят на "Лаута" стартира с доста голямо тактическо надиграване между двата тима. Треньорите изненадаха с постройката си на игра, а първото голово положение се откри пред символичните гости. Джонатан Перейра се оказа най-съобразителен при корнер, но ударът му с глава се заби прекалено рано в земята и след това мина над очертанията на вратата.

Снимка 485859

Динамиката на срещата продължи и в 10-ата минута Арда беше близо до отбелязването на гол. Спас Делев центрира остро от фланга. Радослав Василев се измъкна от персоналния си пазач и протегна крака, за да засече. Таранът обаче докосна кълбото едва с върха на своята обувка и стражът на съперника съумя да сътвори добро спасяване.

Изстрелите към Янко Георгиев нямаха край, а беше изминал едва четвърт час футбол. След Емил Мартинов, своя късмет с шут от средна дистанция пробва и Руменов. Топката на два пъти рикошира в телата на "жълто-черни" играчи, но това така и не промени фатално траекторията на кълбото, за да влети в мрежата на сюрпризирания вратар.

Атака на Ботев (Пд) придоби отлична широчина в 25-ата минута. След това Филип Филипов центрира опасно от фланга, а Тодор Неделев по всичко личеше, че ще засече във вратата на Арда. Гонещият го Милен Стоев обаче сътвори нещо рядко срещано и с отчаян опит съумя да изчисти в сетния миг.

Снимка 485858

Сериозна съдийска тесла се стовари върху "канарчетата" при последвалия корнер. След изстрел на Шопов в горната греда, кълбото попадна в капитана Балтанов, който успя да осъществи головата добавка. Ядосаният халф обаче бързо видя вдигнатия флаг за засада, който в тази ситуация не беше никак коректен.

Интересните мигове се прехвърлиха от другата страна на терена, където Спас Делев пак създаде доста работа за "канарите". Националът на България демонстрира техника на малък периметър, след което стреля елегантно към десния ъгъл. За негово съжаление, коженото кълбо се отби в гредата.

Домакините имаха сериозни претенции за дузпа малко преди края на първата част. Светослав Ковачев падна във вражеското наказателно поле след контакт с футболист на Ботев, но реферът Станислав Тодоров даде категоричен знак играта да продължи. А това никак не се хареса на феновете, подкрепящи Арда.

Снимка 485857

Арда пренесе силната си игра и през втората част. Поредното опасно положение пред Георгиев бе създадено в 47-ата минута. Спас Делев беше на един успешен финт от това да матира Георгиев и Бандаловски, за да отбележи. Последва и удар на Иван Коконов, който обаче срещна тялото на Лъчо Балтанов и излезе в корнер.

Арда - Ботев (Пд) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Ради Василев реши всичко!

Греда №3 в този мач беше факт в 67-ата минута. Пак нямаше кой да застане на пътя на Тодор Неделев, отправил тежка бомба от над 20 метра. Този път Юсуф нямаше шанс за реакция, но за негов късмет всичко завърши само с красноречивия звук от срещата на коженото кълбо с напречния стълб.

Снимка 485853

Арда умело дочака своя миг и той настъпи 9 минути преди края. "Сините" изпълниха заучено положение при корнер, което завърши с отлично центриране на Ковачев на първа греда. В тази зона Ради Василев се оказа една идея по-бърз от разконцентрирания Терзиев и малко преди вратарят Георгиев да се намеси, таранът майсторски чукна в мрежата на пловдивчани. С това донесе и първа победа на своя клуб от ноември насам.

Снимка 485855

В следващия кръг Арда гостува на Ботев (Враца), докато Ботев приема Дунав на свой терен.