ЦСКА продължава да се отдалечава от челните позиции в efbet Лига. Селекцията на Стамен Белчев регистрира шести мач без успех в шампионата, след като стигна до 1:1 при визитата си на Арда.

Столичният гранд се добра до изравняването в последните десет минути от двубоя. Преди това "сините" бяха открили резултата в 72-ата минута чрез Светослав Ковачев. Традиционно за своите мачове, "армейците" се вдигнаха на късен щур, донесъл им и частичния обрат. В ролята на спасител влезе новото английско попълнение Джером Синклер. Крилото се разписа в 84-ата минута, а до края можеше да си придаде още по-голяма значимост, но негов удар срещна гредата. След това шут на техничаря беше спасен и от Иван Караджов. ЦСКА регистрира изстрел в горната греда и през първото полувреме, който тогава бе дело на Амос Юга.

ФК ЦСКА 1948 разгроми Славия с 5:1

ФК ЦСКА 1948 се изкачи на трето място след разгром над Славия

Мартин Камбуров е на 9 гола от рекорда на Петър Жеков

Равенството остави ЦСКА на пето място във временното класиране с 15 точки. Арда е седми, но и с мач по-малко.

Оттук насетне в редиците на ЦСКА започват да мислят за Лига Европа, където в четвъртък ще гостуват на италианския колос Рома.

Снимка 502373

Източник: Официален сайт на Арда

Началото на този двубой не предложи емоционални мигове за привържениците по трибуните. Съперниците главно опитваха да се пробият по фланговете, където внимание върху своята персона приковаха Иван Коконов и Жул Кейта. Нито един от споменатите обаче не притесни сериозно отбраната срещу себе си.

Спас Делев реши да пробва късмета си директно от фаул в 21-ата минута. В изпълнението му имаше сила, но не и необходимата точност. Кълбото премина високо над горната греда на Бусато.

Отбраната на ЦСКА можеше да се вкара в голяма беля с настъпването на 23-ата минута. Жеферсон върна дискусионно към Занев. От своя страна капитанът, поставен под напрежение от Делев, също сбърка, пробвайки да върне назад за Бусато. Само бързата реакция на бразилския страж не позволи нападателят на Арда да открадне кълбото и може би да даде аванс за своя тим.

Черно море спечели гостуването си на Левски с 2:1 в efbet Лига

Кабаков не успя да спре Черно море! 10 храбри мъже победиха Левски на "Герена"!

"Сините" фенове скандират "Оставка!" след загубата с 1:2 от варненци

Гостите от София бяха изключително близо до отбелязването на гол в 40-ата минута. Центриране на Йомов внесе напрежение в полето на Арда, като Мартинов и Лозев си попречиха в стремежа за изчистване. Така кълбото попадна у Амос Юга, който с бомбен шут разтресе горната греда на безпомощния Караджов.

Малко преди Радослав Гидженов да даде сигнал за почивка, Тиаго реши да вземе нещата в свои ръце и напредна през центъра. Пробивът му завърши с удар от границата на наказателното поле, който след контакт с играч на домакините, излезе в корнер.

Нападателят на домакините Спас Делев отправи коварна топка към полето на ЦСКА в 48-ата минута, като това беше и първото значимо събитие за втората част. Кълбото премина през купа от играчи, а Бусато нямаше необходимата видимост. Латиноамериканецът все пак се намеси подобаващо, а Сулака не успя да се възползва от последвалата възможност за добавка.

Снимка 502372

Арда пропиля най-чистото голово положение от началото на мача в 53-ата минута. Милен Стоев се пребори за първа топка в центъра, а изявата му се превърна в извеждащ пас за Спас Делев. Нисичкият стрелец елегантно финтира Матей, след което стреля с левия си крак. Бусато отново се намеси ключово и отрази голямата опасност.

ЦСКА - домът на Стоичков и Антов

УЕФА обърна внимание на един от двата български участника в Лига Европа

Нападателят на ЦСКА - Али Соу напомни за присъствието си в 62-ата минута. Гамбиецът се бе позиционирал на границата на наказателното поле и шутира без подготовка. Това обаче и предопредели сериозната неточност на неговото изпълнение.

С оглед развоя на събитията след почивката, Арда заслужено стигна до откриващото попадение в 72-ата минута. Емил Мартинов дублира Иван Коконов по фланга и халфът отправи много точно центриране в полето на ЦСКА. Там отбраната на "червените" бе оставила непокрит Светослав Ковачев. Младокът демонстрира голяма класа и без никаква подготовка разстреля Бусато за 1:0.

Инкасираното попадение разгневи "армейците", които тръгнаха далеч по-амбицирано в атака. След опит за предна ножица на Ахмедов, по-чистата ситуация се откри пред Али Соу. Енрике Рафаел му предостави отлично центриране по фланга, а африканецът насочи с глава. Коженото къбло обаче намери външната страна на кърджалийската мрежа.

Стамен Белчев заработи суперлативи по негов адрес, след като в 83-ата минута пуснатият от него в игра Джером Синклер възстанови паритета. Футболистът, собственост на Уотфорд, получи хитър пас от Амос Юга. Последва каскада от финтове, която завърши със силен удар по земя, който се оказа невъзможен за спасяване от Караджов.

Джером Синклер можеше да се превърне в големия герой за ЦСКА, ако шест минути преди края бе отбелязал и за пълния обрат. Британецът скочи най-високо след корнер, но за втори път тази вечер горната греда бе верен съюзник на домакините.

Снимка 502371

ЦСКА активно продължи да търси трите точки до самия край. Джером Синклер отново беше този, който накара "сините" футболисти да треперят за точката в мача. Поредното му добро включване отдясно пак остави без алтернатива Сулака. Изстрелът му този път бе насочен под гредата, там където обаче Караджов можеше да реагира и изби в корнер. Това беше и последното интересно събитие на "Арена Арда" в Кърджали.

Локомотив (Пловдив) с класика срещу Царско село в София

Мачът се реши през второто полувреме

В следващия кръг ЦСКА приема на свой терен Царско село. Арда има тежко гостуване на Берое.