Отборите на Арда (Кърджали) и ЦСКА завършиха при нулево реми двубоя си на стадион "Локомотив" в град Пловдив. Двата тима заложиха на здрава битка, която лимитира до минимум и опасните положения пред вратарите. Единственото по-интересно положение за отбелязване беше възможността, открила се пред Вив Соломон-Отабор, който в 32-ата минута нацели страничната греда след добра солова акция.

Снимка 456495

Хиксът остави ЦСКА на 11 точки от временния лидер Лудогорец, докато Арда е в подножието на Топ 6, заемайки седмото място с пункт по-малко от шестия Черно море.

Славия спечели гостуването си на Ботев (Враца) с 2:0

Славия се върна в Топ 6 след нова победа далеч от София, странни съдийски реакции изнервиха срещата

"Белите" с важен успех срещу Ботев (Враца)

Началните минути на срещата оправдаха вниманието за здрава битка на "Лаута". Двата тима вложиха динамика в своите атаки, а първото по-интересно нещо за отбелязване бе едно добро включване на Тони Уот, пробвал да отправи голов пас за Греъм Кери. Островитянинът обаче бе изпреварен от Жоао Аморим, който навременно съумя да изчисти надалеч, а и да си спечели нарушение.

Активните "армейски" мигове продължиха, като триходова комбинация между Занев, Жеферсон и Малинов, завърши с извеждане зад отбраната за българския национал. Нисичкият халф опита да чукне встрани, за да преодолее излезлия да го пресече Иван Караджов. Между двамата се получи съприкосновение, което доведе и до падането в наказателното поле на "червения" полузащитник. Реферът Петър Костадинов обаче остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

Снимка 456498

Резултатът беше близо до това да бъде открит в 12-ата минута. Греъм Кери центрира перфектно от корнер. Над всички скочи Жеферсон, който насочи към далечния ъгъл на Караджов. За щастие на домакините, изстрелът с глава на бразилеца се нуждаеше от още съвсем малко точност.

Страничният стълб беше верен помощник на Иван Караджов в 32-ата минута. Тогава Вив Соломон-Отабор получи топката по фланга и като типично крило рязко смени посоката, за да финтира пазещия го Деян Лозев. Отворилият се коридор за стрелба веднага беше използван от нигериеца, но шутът му в близкия ъгъл намери дясната греда и излезе в аут.

Ботев (Пловдив) спечели Битката за Тракия срещу Берое с 3:1

Ботев (Пд) спечели Битката за Тракия, Берое завърши сблъсъка с човек по-малко

Неделев на висота, Еуженио изгонен

Брадли Мазику се пробва да остави своя отпечатък върху срещата в 36-ата минута. Активната лява зона на ЦСКА този път изработи положение за крайния бранител, но изстрелът му от средна дистанция намери външната част на мрежата.

Снимка 456499

Втората част стартира с добър шанс за Греъм Кери. Крилото стигна до много добра позиция, от която да шутира, но докато нагласи топката на по-удобния си ляв крак, кълбото му беше избито от притичалия капитан на Арда - Пламен Крумов.

Точно след час футбол в Пловдив, ЦСКА можеше да поведе след изненадващ развой на събитията. Капитанът Петър Занев завъртя топката от корнер по земя до близката греда. Коженото кълбо без малко да влети в мрежата на Караджов, но опитният вратар се намеси в точния миг и улови.

Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в двубой от шампионата

Разсеян Лудогорец зарадва своите преследвачи, след като стъпи накриво срещу Черно море

Двубоят в Разград завърши при равенство 1:1, домакините с претенции към рефера Кабаков

Към 70-ата минута на мача Милош Крушчич пусна в игра още един нападател в лицето на Томи Юрич. Новият таран във формацията на ЦСКА веднага осъществи добро партньорство с Тони Уот и то можеше да даде ефект в 74-ата. Бившият играч на Селтик обаче разочарова, след като непокрит от 15 метра, прати своя изстрел високо над горната греда.

Снимка 456502

Първият точен изстрел в мача беше регистриран едва в 86-ата минута, когато Румян Ховсепян стреля от около 20 метра и предизвика лесното спасяване на Бусато. Малко след това бразилецът се намеси добре и при изстрел от фаул на резервата Спас Делев. И това обаче не можа да промени крайния развой на събитията, който беше нулево реми.

Арда - ЦСКА 0:0 (Развой на срещата по минути)

Нищо интересно на "Лаута"

В следващия кръг ЦСКА ще сложи край на футболната 2019-а с домакинство на Дунав (Русе). За Арда пък предстои тежка визита на Черно море.