Арда и изпадналият в криза столичен гранд Левски не успяха да се победят в двубой от втория кръг на Първа лига.

"Сините" имат само две победи през календарната 2020 година, като едната бе в предишното гостуване на Арда, играно в Пловдив на 14 юни. Днес обаче успех за един от двата тима нямаше.

Спорът на стадиона в Кърджали приключи при резултат 1:1, като за домакините се разписа Коконов, а за "сините", които в този мач играха в жълти екипи, вкара Паулиньо.

Снимка 492432

В първия кръг кърджалийци направиха боево 3:3 в Монтана, докато Левски отстъпи пред Берое с 0:2.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Левски 1:1, гол на Паулиньо, Найденов изгонен!

Мачът в Кърджали започна в 20:00 часа

Първото полувреме едва ли бе по вкуса на феновете на Левски, като то премина при подчертана несигурност в отбраната на столичани, както и без особено сериозни положения в атака.

В същото време домакините показаха, че ще търсят успеха на всяка цена, като държаха да притежават топката през по-голяма част от времето, което им позволяваше да диктуват случващото се на терена.

Още в 8-ата минута Делев осъществи пробив в полето на софиянци, топката на първо време му бе избита, но след това се върна в краката му, той с технично отиграване я прати към Коконов, който пък без да се забавя я продължи в мрежата за 1:0.

Последваха нови две опасности пред Михайлов, но капитанът на Левски доказа, че разполага с необходимата класа и умения и почти самостоятелно се справи с набезите на нападателите пред себе си.

Нов шанс за Делев притесни феновете на "сините", но този път бившият ас на ЦСКА се забави и не успя да стреля точно.

Здравко Димитров и Найджъл Робърта направиха и невъзможното, за да стигнат до полето на съперника, но така и не успяха да застрашат категорично вратаря на Арда.

Снимка 492431

Той все пак трябваше да се намесва след изпълнение на корнер, като спаси удар с глава към вратата му.

Защитата на Левски определено допускаше неточности, като обаче единайсеторката на Киров не успя да извлече максимума от това, въпреки че в даден момент от мача достигна до 68% владение на топката.

Точката за столичани донесе Паулиньо. Той се разписа само 4 минути след почивката, като се възползва по чудесен начин от подаване на Робърта.

Бразилецът получи прецизен пас от съотборника си и с технично изпълнение върна тима си в мача.

С оглед представянето на двата отбора в мача, този пункт бе безценен за Левски, част от играчите на който очевидно определено не бяха в необходимата форма и кондиция за силни 90 минути на терена.

Снимка 492429

Към всичко това трябва да се добави и изгонването на Ивайло Найденов, който напусна преждевременно терена още в 54-ата минута на срещата и допълнително затрудни съотборниците си.

Така или иначе победител не бе излъчен, а феновете в Кърджали не спираха да подкрепят любимците си до последните минути и заслужиха аплодисментите им след последния сигнал.