Арда и Черно море не се победиха във втория сблъсък от програмата на седмия кръг на efbet Лига.

Спорът между двете единайсеторки на "Лаута" приключи при резултат 0:0.

Повече за нулевото равенство могат да съжаляват гостите, които пропуснаха дузпа през първото полувреме, след като изстрел на Жоржиньо бе спасен от Караджов.

"Моряците" допуснаха първа загуба в първенството в предишния кръг, отстъпвайки с 1:2 на Лудогорец. От своя страна пък загуби визитата си на ЦСКА с 2:3.

Снимка 439783

Източник: Официален сайт на Черно море

Двубоят се игра в Пловдив, където Арда приема съперниците си от началото на първенството.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Черно море 0:0, Жоржиньо пропусна дузпа!

Двата отбора никога не са се срещали помежду си в елита

Първото полувреме беше динамично още от самия му старт, като и двата тима държаха да покажат, че са готови да стигнат първи от откриващото попадение в срещата.

Арда започна с няколко флангови атаки, като използваше предимно дясната зона от схемата си на игра. Центриранията пред вратата на Черно море обаче не водеха до нищо сериозно.

Снимка 439784

Деян Лозев бе сред най-активните футболисти за символичните домакини, като непрекъснато опитваше да притиска бранителите пред себе си със скоростни акции.

Минчев пък беше безспорно най-често фаулираният футболист на терена, като състезателите на тима от Кърджали се виждаха принудени да прибягват до забранени действия срещу бързоногия национал.

Снимка 439785

Именно центриранията на Минчев по левия фланг от нападението на Черно море бяха едно от най-сериозните оръжия на състава.

Нулевото равенство се запази чак до 37-ата минута, когато Овсепян фаулира Минчев в наказателното поле и Николай Йорданов посочи бялата точка. Заради оспорването на съдийското решение Овсепян получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена.

Зад топката на бялата точка застана Жоржиньо, който обаче не успя да се разпише, след като Караджов усети в коя посока ще бъде насочено кълбото и вещо отрази удара.

Резултатът се запази непроменен до почивката.

През второто полувреме инициативата се владееше от гостите, които организираха множество атаки в половината на съперника си, но така и не успяваха да се доберат до първия гол в срещата.

Илиан Илиев включи в игра Аристот Ндонгала, но и това не спомогна за промяна в резултата.

Снимка 439780

Сам бе скритият коз за символичните домакини, но и неговото ръстово предимство не спомогна за промяна в статуквото на терена.

Дарен Сидоел също бе включен в игра за тима от Кърджали, но и новата покупка на клуба не впечатли с изявите си.

Снимка 439779

На "Лаута" присъства и спортният министър Красен Кралев, който по-рано през деня обсъди с ръководството на Арда финансирането на осветлението на съоръжението в Кърджали.

Министър Кралев в Кърджали: Държавата от години помага на всички отбори, влезли във висшия ешелон на българския футбол

Модернизирането се налага, за да може футболният клуб да провежда домакинските си мачове на спортното съоръжение в града

Двата отбора никога не се бяха срещали помежду си в елита, защото за Арда това е дебютен сезон сред най-добрите.

През миналата година обаче те играха на 1/16-финалите за Купата на България и Черно море се наложи над опонента си.