Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители: 1055

Арда победи Ботев (Пд) с 1:0 в Първа лига

Арда сложи край на негативната серия, надхитри Ботев (Пд) и завърза интригата в група "Б"

Ерай Карадайъ се появява на терена, за да замени голмайстора Радослав Василев.

88′

Светослав Ковачев също сяда на пейката, вместо него ще видим дефанзивния футболист Атанас Кръстев.

81′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 1:0!! ВАСИЛЕВ! Арда умело дочака своя миг и той настъпи 9 минути преди края. "Сините" изпълниха заучено положение при корнер, което завърши с отлично центриране на Ковачев на първа греда. В тази зона Ради Василев се оказа една идея по-бърз от разконцентрирания Терзиев и малко преди вратарят Георгиев да се намеси, таранът майсторски чукна в мрежата на пловдивчани.

80′
Снимка 485859

77′

Младият Бисер Бонев се появява на мястото на Александър Тонев.

72′

Първа смяна в редиците на Арда. Мартин Костадинов заменя Румен Руменов.

67′

ГРЕДА НА НЕДЕЛЕВ! Греда №3 в този мач беше факт в 67-ата минута. Пак нямаше кой да застане на пътя на Тодор Неделев, отправил тежка бомба от над 20 метра. Този път Юсуф нямаше шанс за реакция, но за негов късмет всичко завърши само с красноречивия звук от срещата на коженото кълбо с горната греда.

Снимка 485854

60′

Радослав Терзиев се появява в игра, а на пейката сяда Антонио Вутов.

56′

Тодор Неделев пробва своя специалитет изненадащ удар от далечна дистанция в 56-ата минута. Мерт Юсуф обаче прецени добре летежа на топката и се намеси подобаващо.

50′

Фабио Бурбано е първата промяна в този мач. Той заменя младия Слави Шопов.

47′

ДЕЛЕВ! Арда пренесе силната си игра и през втората част. Поредното опасно положение пред Георгиев бе създадено в 47-ата минута. Спас Делев беше на един успешен финт от това да матира Георгиев и Бандаловски, за да отбележи. Последва и удар на Иван Коконов, който обаче срещна тялото на Лъчо Балтанов и излезе в корнер.

Снимка 485856

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

СПОРНО! Домакините имаха сериозни претенции за дузпа малко преди края на първата част. Светослав Ковачев падна във вражеското наказателно поле след контакт с футболист на Ботев, но реферът Станислав Тодоров даде категоричен знак играта да продължи. А това никак не се хареса на феновете, подкрепящи Арда.

44′

Малко преди паузата Арда имаше добра възможност след корнер. Милен Стоев успя да надскочи Бандаловски, но при изстрела му с глава нямаше необходимата точност.

33′

ГРЕДА ЗА АРДА!! Интересните мигове се прехвърлиха от другата страна на терена, където Спас Делев пак създаде доста работа за "канарите". Националът на България демонстрира техника на малък периметър, след което стреля елегантно към десния ъгъл. За негово съжаление, коженото кълбо се отби в гредата.

Снимка 485853

27′

Първи жълт картон в мача. Получава го Джонатан.

26′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ГОСТИТЕ! Сериозна съдийска тесла се стовари върху "канарчетата" при последвалия корнер. След изстрел на Шопов в горната греда, кълбото попадна в капитана Балтанов, който успя да осъществи головата добавка. Ядосаният халф обаче бързо видя вдигнатия флаг за засада, който в тази ситуация не беше никак коректен.

25′

НЕДЕЛЕВ! Атаката на Ботев (Пд) придоби отлична широчина в 25-ата минута. След това Филип Филипов центрира опасно от фланга, а Тодор Неделев по всичко личеше, че ще засече във вратата на Арда. Гонещият го Милен Стоев обаче сътвори нещо рядко срещано и с отчаян опит съумя да изчисти в сетния миг.

16′

Изстрелите към Янко Георгиев нямаха край, а беше изминал едва четвърт час футбол. След Емил Мартинов, своя късмет с шут от средна дистанция пробва и Руменов. Топката на два пъти рикошира в телата на "жълто-черни" играчи, но това така и не промени фатално траекторията на кълбото, за да влети в мрежата на сюрпризирания вратар.

Снимка 485851

13′

Удар от средна дистанция на Емил Мартинов, който обаче не намира очертанията на вратата.

10′

ШАНС ЗА АРДА!! Динамиката на срещата продължи и в 10-ата минута Арда беше близо до отбелязването на гол. Спас Делев центрира остро от фланга. Радослав Василев се измъкна от персоналния си пазач и протегна крака, за да засече. Таранът обаче докосна кълбото едва с върха на своята обувка и стражът на съперника съумя да сътвори добро спасяване.

3′

Двубоят на "Лаута" стартира с доста голямо тактическо надиграване между двата тима. Треньорите изненадаха с постройката си на игра, а първото голово положение се откри пред символичните гости. Джонатан Перейра се оказа най-съобразителен при корнер, но ударът му с глава се заби прекалено рано в земята и след това мина над очертанията на вратата.

1′

10. Ахмед Осман 20. Фабио Бурбано

Oтборите на Арда и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в двубой от Втората осмица на шампионата. Мачът между тях е своеобразна битка за първото място в група Б, което дава леко предимство в по-нататъшната фаза на плейофите за баражната седма позиция.

Арда се намира в неприятна серия от 10 поредни мача без победа. Настроението при кърджалийци е минорно, но те нямат право на отпускане и трябва да направят всичко възможно да измъкнат трите точки. При победа "канарчетата" ще завършат на първа позиция.

Арда взима още един футболист на Витоша

Тимът от Кърджали има интерес към Христо Иванов

Треньорът на Арда Николай Киров за първи път ще се изправи срещу бившия си отбор. Белия няма проблеми с контузени и наказани футболисти. Очаква се атаката да води Радослав Василев, а зад гърба му да действа Коконов. По крилата ще нападат Делев и Ковачев.

Арда освобождава трима футболисти, от клуба поставиха ултиматум

Нападателят Петър Христов ще бъде преотстъпен на Литекс. Така общата бройка на напусналите играчи става 13

Настроението в лагера на Ботев (Пд) също не е много позитивно, след като "жълто-черните" отпаднаха от полуфиналната фаза за Купата на България. Ферарио Спасов прави само една промяна в групата и за този двубой. Извън разширения състав остана юношата Димитър Пройчев.

Групата на Ботев (Пд) за гостуването на Арда

Ферарио Спасов прави една промяна

Мачът ще бъде последен за този сезон за капитана на Ботев Лъчезар Балтанов. Халфът ще се подложи на операция, за да може да бъде на линия за старта на новата кампания.

Главен съдия на срещата ще бъде Станислав Тодоров, с помощници Петър Митрев и Костадин Тановчев. Делегат на БФС е Станислав Вълков, а работата на реферите зорко ще следи Ичко Лозев.