Черно море победи Дунав  1:0 и увеличи преднината си в челото на Първа лига. Мачът беше първи на стадион "Тича" от 14 месеца и се игра на прекрасен терен. Това даде възможност на двата отбора да покажат своите възможности, играейки комбинативно и динамично.

Домакините бяха малко по-добрият отбор, но се нуждаеха от известна доза късмет за да спечелят.

НА ЖИВО: Черно море - Дунав (СЪСТАВИТЕ)

Отново на "Тича": Черно море - Дунав

Играят първите два отбора във временното класиране

Играчите на Черно море искаха да зарадват зажаднялата за качествен футбол варненска публика. Те се хвърлиха във вихрени атаки, докато гостите се ограничаваха да бранят вратата си.

Тактиката на Веселин Великов да се окопае дълбоко не допусна създаването на чисти положения пред вратата на Антонов. Наставникът на гостите беше притеснен в началото, но след това внесе необходимите корекции и неговите футболисти се окопитиха.

Първото чисто положение се появи пред Бранислав Костадинов, който се измъкна зад Емил Михайлов, но съфамилникът му Мартин Костадинов спаси с гръб пред голлинията.

В края на полувремето се получи полемична ситуация. Мариян Огнянов беше изведен зад защитата на русенци и отбеляза. Страничният съдия вдигна засада, но точно Огнянов не беше зад линията на защитата.

Преди почивката темпото спадна и играчите с удовлетворение се оттеглиха в съблекалните.

През второто полувреме падна сянка над "Тича" и темпото се повиши. Великов пренесе играта напред и двата отбора се вкопчиха един в друг.

Срещата се реши след две ситуации. Първо Илиас Хасани отне топката в полето на Дунав, напредна отдясно и опита да центрира. Топката се удари в крака на Марем и мина през ръцете на неориентирания Антонов. 1-0 за Черно море. Първи гол в професионалната кариера на французина.

Гостите не се примириха и тръгнаха смело напред. Юлиян Ненов можеше да изравни, но уцели гредата на опразнената врата от непосредствена близост.

"Драконите" не се отказаха докрая. Това даде възможност на "моряците" да контраатакуват и Цветелин Чунчуков можеше да удвои. Той остана сам, но прехвърли и Антонов, и вратата.

Отлично игра младият играч на Черно море Мартин Костадинов, който имаше отлични намеси в защита. В същото време той се включваше много активно в атака.

Така Черно море има 9 точки от 3 мача и няма допуснат гола. Дали това е заявка за нещо сериозно, ще разберем през следващите седмици.