Младежкият национален отбор на България завърши на последно място в своята предварителна група  „А“ на престижния турнир „Тулон“. Селекцията на Тони Здравков загуби и заветния си двубой, ставайки жертва на изключително силния тим на Мали  с 1:3.

В 25-ата минута халфът на Черно море - Бекир Расим пробва изстрел от пряк свободен удар, но Диабатере се намеси и изби топката. В 27-ата минута Мали поведе в резултата. Самбагу намери прекрасно Диадие Самасеку, който откри резултата.

В началото на второто полувреме Кирил Десподов излезе на прекрасна позиция и с удар между краката на вратаря направи резултата 1:1. Това е и първият гол за България в турнира. В 59-ата минута отново Самасеку се разписа във вратата на Михайлов.

В продължението на мача резервата Диара оформи крайния резултат.

Равносметката за българското участие е следната: младите ни таланти загубиха от домакините Франция с 0:1, след това направиха 0:0 с Чехия, а впоследствие дойдоха и пораженията от Мексико и Мали.

МАЛИ - БЪЛГАРИЯ 3:1

1:0 Самасеку (27‘), 1:1 Десподов (43‘) 2:1 Самасеку (59‘) 3:1 Диара (81‘)

МАЛИ: Дибатере, Траоре, Сако, Туре (Диаките 65), Диаби, Самасеку, Думбиа (Диара 50), Диабате, Бараджи, Гиаловоги, Самбагу (Тианда 60)

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Тенев, Радев, Гамаков, Минков, Малинов (Велковски 34) , Цонев (Ненов 42), Расим (Чапов 65), Краев, Георгиев, Десподов