Продължава агонията на българския национален отбор по футбол. "Лъвовете" инкасираха трета загуба, в рамките на седмица, като тази вечер отстъпихме с 0:1 при домакинството си на Уелс. Двубоят се проведе пред точно 478 зрители, които явно са най-сериозният атестат за представянето на "трикольорите". 0 пък е цифрата на точни изстрели по посока на "драконовата" врата.

Селекционерът Георги Дерменджиев бе заложил на консервативна стратегия, която имаше за цел да ни подсигури поне точката. Плановете му обаче се объркаха от Джони Уилямс, който бе точен пет минути преди края. Преди това гостите от Острова изпуснаха няколко добри положения чрез Раби Матондо.

Снимка 500658

По този начин "трикольорите" остават на последно място в групата, имайки само един пункт. Срещу Ирландия и Финландия ще бъдат последните ни срещи от тази надпревара през ноември.

Двубоят на "Васил Левски" стартира изключително спокойно. За разлика от домакинството на Унгария, "лъвовете" бяха безкрайно предпазливи и не рискуваха с офанзивни действия още от самото начало.

България - Уелс, на живо

Развой на срещата по минути

Първото изпитание за несигурната българска отбрана бе факт в шестата минута, когато два поредни корнера притесниха сериозно отбраната пред Ники Михайлов. При изброените статични положения, кълбото все стигаше до Джо Родън, който все така пращаше кълбото над горната греда.

Снимка 500663

Капитанът Николай Михайлов трябваше да се намесва по-сериозно малко по-късно, когато активният Неко Уилямс центрира за Тейлър Робъртс. Нападателят на Лийдс насочи с глава към горния десен ъгъл, ала вратарят ни се намеси адекватно.

Гигс: Българите са добър отбор, но им трябва и малко късмет

"Бъдете търпеливи"

Георги Йомов получи аплодисментите на публиката, след като прокара топката между краката на съперник в средата на първата част. След това обаче кълбото му беше отнето, създавайки се бърза контра за Уелс. Тя бе завършена с изстрел на Дан Джеймс, който не притежаваше нито сила, нито точност.

Снимка 500675

В края на тази част, Кирил Десподов изсипа топката в наказателното поле при центриране от фаул. Високото му подаване не стигна до никой измежду нашите централни бранители Георги Терзиев и Кристиан Димитров.

Второто полувреме не започна оптимистично за нашия тим, след като се оказа, че Кристиян Малинов е получил травма в глезена и трябва да бъде заменен принудително. Така на негово място се появи играчът на Берое - Александър Цветков.

Касабов: Това са играчите, с които разполагаме

"Няма да се кандидатирам за президент на БФС"

На националния стадион стана горещо в 50-ата минута, когато от нашия лагер справедливо поискаха тежко наказание за Даниел Джеймс. Уелсецът влезе безобразно в краката на Сисиньо, но получи само жълт картон. Това не се оказа достатъчно за бразилския ни бранител, който потърси саморазправата, но бързо беше успокоен от Кирил Десподов.

Снимка 500674

Хари Уилсън стреля много тежко от пряк свободен удар в 53-ата, липсата на много работа тази вечер обаче не се оказа проблем за Михайлов, който боксира класно и получи похвали от трибуните. Дали те не бяха по-скоро иронични, това вече не може да бъде разбрано с точност.

Постепенно "лъвовете" започнаха да гледат все по-смело към вратата на Уелс. Пробивите на Йомов и Десподов се увеличиха, като в 54-ата новият играч на Лудогорец напредна и отправи центриране за Краев. Нападателят ни за жалост остана под кълбото и се размина с головия удар.

Дерменджиев: Колко треньори се изредиха? Какво се промени?

"Определено имаше желание в играчите, но мисля, че Уелс е един добър отбор"

Българската отбрана усети, че ще има ядове с включилия се след паузата Раби Матондо. Звездата на Шалке 04 навърза трима от нашите защитници, но за радост не порази далечния ъгъл на Ники Михайлов.

Снимка 500669

478-те български фена станаха свидетели на скандал между Кирил Десподов и Божидар Краев, след като първият реши да играе индивидуално и шутира в аут. Това пък не се хареса на провъзгласилия се за лидер на националите ни играч с №10.

Уелс пропиля най-чистото голово положение в мача с настъпването на 74-ата минута. Тейлър Робъртс осигури перфектно центриране за младия талант, който от няколко метра, за наша радост, прати коженото кълбо над горната греда.

Ники Михайлов: Истината е, че сме далеч от истината

"Не можем да разчитаме на две млади крила и на опита на двама-трима"

Наглед спокойния мач, който нямаше да бъде незаслужено, ако завърши при равенство, се обърна след една атака в 85-ата минута. Младият бранител на Ливърпул - Неко Уилямс отново имаше еднопосочен трафик по българския фланг. Пробивът му завърши с перфектно центриране за резервата Уилямс. Играчът на Чаралтън изпревари Георги Терзиев и с плътен шут не остави никакъв шанс на Николай Михайлов.

Снимка 500664

Инкасираното попадение хвърли в шах нашите футболисти, които до края не успяха да създадат дори някакво голово положение, заради което поне да ни е яд, че сме се разминали с равенството...

Крушарски с атака по националите: По-добре да се прибират при гаджетата и да си лежат до тях

"Не ги ли е срам!"

На 15 ноември нашите ще домакинстват за последно в това издание на турнира, когато в София приемаме Финландия.