ЦСКА е новият носител на Купата на България. "Червените" триумфираха в надпреварата след успех с 1:0 над Монтана на Националния стадион “Васил Левски”.

Гола на победата за един от грандовете на българския футбол отбеляза Станислав Маламов.

Футболистът на столичани бе точен в 12-ата минута на двубоя.

ТОПСПОРТ проследи най-интересните моменти от сблъсъка на живо за своите потребители:

НА ЖИВО: ЦСКА - Монтана (ВИДЕО)

Купа номер 20 за "армейците" или нова страница в историята на Монтана?

Срещата се превърна в истински “червен” празник. Легендата на българския футбол Христо Стоичков бе сред зрителите на трибуните.

Над 30 000 билета бяха изкупени преди началото и “Васил Левски” отново бе пълен, както по време на шоуто “50 години номер 8”.

Снимка 235691

Срещата започна с уникална хореография на феновете на "червените", които се постараха атмосферата наистина да бъде подходяща за финал на силен турнир.

Запалянковците бяха възнаградени за старанието си от своите любимци, като още в 12-ата минута скоростна акция на столичани завърши с попадение на Маламов с глава.

30-те хиляди зрители по трибуните не сдържаха емоциите си, като "Васил Левски" избухна в радостни възгласи, а резултатът бе открит.

Натискът на "армейците" продължи, но до почивката нови голове не паднаха.

Единственото положение, в полза на символичните домакини, бе пропиляно от Коконов. Състезателят на Монтана излезе очи в очи с Господинов, но не съумя да насочи добре топката и стражът на гостите се справи със ситуацията.

Вторите 45 минути започнаха с нова добра "червена" ситуация, като за пореден път Маламов бе главното действащо лице на терена.

Снимка 235690

Този път обаче изстрелът на състезателя на ЦСКА срещна рамката на вратата, пазена от Ивайло Василев.

Вратарят на Монтана пък показа завидни характер и умения, като на няколко пъти спаси тима си от нов гол в "синята" врата.

"Сините" се отчетоха с няколко опасни акции след почивката, но изравнително попадение така и не падаше.

Такова все пак бе отбелязано в 76-ата минута, но в последствие то бе отменено заради засада. Емил Велев протестира бурно в тази ситуация, в следствие на което бе изгонен от главния съдия.

Последният сигнал в мача означаваше само едно - трофей номер 20 за ЦСКА в надпреварата и сериозна следа, оставена от третодивизионния състав във футболната история на страната.

Така Кокала остава с негативна статистика срещу ЦСКА.

Той е загубил 5 поредни финала за Купата, от които два са като футболист и два като треньор. Три от тях са именно срещу "червените".

Снимка 235659

Източник: "Блиц"

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев пък е участвал вече в четири финала. Той има един успех от времето му на играч на ЦСКА - през 2006 г. при 3:1 над Черно море, а сега триумфира и като треньор на отбора.