Турнир: Шампионска лига Стадион: "Джузепе Меаца" Зрители: 79872
120′

Край на мача

Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) и спечели Шампионската лига!

Европейският трон им принадлежи ! Легендарен Реал (Мадрид) с 11-и трофей в Шампионската лига! (СНИМКИ + ВИДЕО)

Късметът отново обърна гръб на Атлетико, Чоло и компания безпомощни пред драмата на дузпите!

120′

РОНАЛДООООО И ГОЛ, РЕАЛ (МАДРИД) ПЕЧЕЛИ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА!

120′

Хуанфран цели гредата

120′

Рамос бележи

120′

Саул бележи

120′

Бейл бележи, куцукайки

120′

Габи бележи

120′

Марсело бележи

120′

Гризман бележи

120′

Васкес бележи

119′

Начало на дузпите

120′

Логичният завършек на тази драма е само един - следват дузпи!

118′

ВАСКЕС! Уникален шанс пред резервата Лукас, който обаче се засуети и бе блокиран от Ернандес.

113′

Коке също не може да продължи срещата

111′

Жълт картон за Пепе

106′

Принудителна смяна в лагера на Алтетико. Контузен е Фелипе Луиш.

105′

Последни 15 минути

105′

Край на първото продължение.

101′

Към 101-ата минута бранител на Атлетико легна самопожертвувателно в краката на Гарет Бейл, който се бе озовал на повече от добра голова позиция.

100′
Напрегнати минути на "Сан Сиро"

98′

Гризман бе на път да се измъкне сам срещу Навас, но с решителна намеса действа Данило.

94′

Кристиано игра с глава, след което топката се удари в гърба на Луис и се насочи към мрежата на Атлетико. Облак обаче отново бе изключително стабилен.

91′

Удар от далечно разстояние на Каземиро, който попадна в обсега на Облак.

90′

Продълженията започват.

90′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ!

89′

Кристиано Роналдо има сериозни проблеми и трудно ще доиграе оставащите минути от финала. Припомняме, че Реал вече извърши всичките си смени.

89′

ЛЮБОПИТНО: На испански език фамилията на Carrasco означава "палач"!

89′

Футболистите на Атлетико (Мадрид) буквално полудяха секунди преди края на редовното време. Серхио Рамос брутално посече устремилия се към вратата на Реал - Ферейра-Караско. Реферът Клатенбърг обаче пожали "кралете", показвайки само жълт картон на техния капитан. Впоследствие Габи блъсна британския съдия, заради което също бе декориран с жълто. От повторенията обаче ясно си личеше, че Серхио е за гонене.

Снимка 236590

85′

Изключително силни минути за Реал (Мадрид)! "Кралете" се хвърлиха да връщат изравнителното попадение, ала с два фрапантни пропуска се отчете Гарет Бейл.

84′
Романтика: Караско целува приятелката си, след като е наказал Реал (Мадрид)!

78′

ГОООООЛ ЗА АТЛЕТИКО!!!ФЕРЕЙРА-КАРАСКО!!!1:1! Секунди след безумните пропуски на Реал (Мадрид), "кралете" бяха наказани по възможно най-жестокия начин. Атака на Атлетико стартира от капитана Габи, който елегантно копна за включващия се по крилото Хуанфран. Крайният бранител не изгуби никакво време и моментално отправи прострелен пас в наказателното поле на съперника. Там дебнеше резервата Ферейра-Караско, който действа идея по-бързо от закъснелите да го покрият Данило и Васкес. Останалото беше миг от приказка, кинжален изстрел и изравнителен гол. Безумна радост за Атлети и тъжни лица, обичащи Реал (Мадрид). За да бъде шоуто пълно, белгиецът отпразнува своето попадение, целувайки страстно своята приятелка.

77′

АТЛЕТИКО ЧИСТИ ТОПКАТА ОТ ГОЛЛИНИЯТА! Много силни минути за играчите на Реал, които в рамките на няколко атаки пропуснаха да вкарат втори решителен гол. Апотеозът на техните офанзивни действия бе удар на Гарет Бейл, който бе изчистен от голлинията.

72′

Смяна в лагера на Реал (Мадрид). В игра се появява Иско

70′

БЕНЗЕМА!!! Реал можеше да нанесе решителния си удар в 70-ата минута. Карим Бензема си осигури чудесна позиция и остана сам срещу стража на Атлетико. Ян Облак обаче демонстрира страховит рефлекс и майсторски спаси изстрела на френската звезда. Нужно е да отбележим, че ъгълът за стрелба не бе достатъчно удобен за Бензи.

68′
Сълзите на тежко контузения Дани Карвахал

60′

Опасна игра на Фернандо Торес

53′

САВИЧ! Липсата на късмет обаче не спираше да съпътства "рохикобланкос". В 53-ата минута бранителят Стефан Савич направи по-трудното и от няколко метра не успя да добута коженото кълбо в опразнената от Навас врата.

51′

Секунди след емоционалните моменти, Дани Карвахал получи тежка контузия и бе заменен принудително от Данило. Бранителят напусна със сълзи на очи, а от състоянието му може да се направи извод, че вероятно ще пропусне и предстоящото Европейско първенство.

49′

Кейлор Навас получава жълт картон

48′

ГРИЗМАН ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Втората част започна по възможно най-емоционалния начин. Още с първата си атака, символичните гости от Атлетико си спечелиха правото да изпълнят дузпа! Пепе закъсня да избие една подадена топка към Торес и го събори в собственото си наказателно поле! Марк Клатенбърг бе категоричен и посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Антоан Гризман. Нервите на френския национал обаче не издържаха и прати топката в горната греда за кеф на неговите опоненти.

47′

На почивката в игра се появява Яник Ферейра-Караско, който заменя неубедителния Аугусто Фернандес.

45′

Играта се подновява

45′

ПОЧИВКА!

42′

С наближаване края на полувремето, отборът на Атлетико (Мадрид) се настани за далеч по-постоянно в полето на Реал. Селекцията на Диего Симеоне обаче така и не достигат до реална голова възможност. Единственият, който опитва нещо по-интересно е Гризман. Към този момент, Реал дебне своя шанс на контраатака.

Снимка 236554

38′

ИНТЕРЕСНО: Никога досега Реал (Мадрид) не е постигал успех на митичния "Сан Сиро"

34′

Първият точен изстрел по посока вратата на Реал бе факт в 34-ата минута. Антоан Гризман пое топката на границата на наказателното поле, но след това отправи слаб шут, който не затрудни по никакъв начин Навас!

33′
Чоло Симеоне е недоволен от представянето на своите играчи

31′

ОБЛАК! Стражът на Атлетико се намеси във важен момент, след като протегна ръка при едно много остро подаване на Гарет Бейл.

26′

Атлетико (Мадрид) видимо се стаписа от инкасираното ранно попадение и трудно създаваше каквито и да е положения пред Кейлор Навас.

24′

анкета

Правилно ли бе зачетен голът на Реал (Мадрид)

Виж резултати

Да, абсолютно. 31.6%

Не, имаше засада 68.4%

14′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!! 1:0!!! РАМОС!! Четвърт час след началото на финала, логичното сякаш се случи. Отбраната на Атлетико отново проспа едно опасно центриране. Въпреки, че беше задържан, капитанът Серхио Рамос успя да чукне топката под плонжа на Облак и така да донесе безумна радост за едната половина на Мадрид и "Сан Сиро". При попадението му останаха съмнения за засада.

9′

Груб фаул на Карвахал срещу Гризман, Чоло полудя

8′

РЕАЛ АТАКУВА МАСИРАНО! Колкото по-остри ставаха атаките на Реал, толкова по-назад се прибираха играчите на Атлетико. В 8-ата минута Тони Кроос напредна умело, след което пробва далечен изстрел. За негово съжаление, коженото кълбо се удари в съперник и излезе в корнер.

5′

ОГРОМЕН ПРОПУСК ЗА РЕАЛ! Отговорът на "кралете" бе подобаващ, още с първата си атака, символичните домакини бяха агонизиращо близо до гола. Гарет Бейл бе спрян непозволено, след което получи правото да изпълни фаул. Острото центриране на уелсеца, нещо смесено между удар и подаване, бе засечено от Каземиро. Изстрелът на бразилския национал обаче като по чудо бе спасено от Ян Облак.

4′

Играчите на Атлетико (Мадрид) стартираха двубоя повече от агресивно. Момчетата на Чоло опитаха да вземат страха на своя опонент още от първата минута. Те набързо трябваше да бъдат усмирявани от рефера Марк Клатенбърг, който им препоръча да намалят емоцията.

2′
Италианците се постараха – бляскава церемония откри финала в Шампионската лига (ВИДЕО + СНИМКИ)

Алиша Кийс и Андреа Бочели се погрижиха за голямото шоу

1′

23. Данило 24. Хименес

Предстои ни една магическа съботна вечер. Градските съперници Реал (Мадрид) и Атлетико се изправят в директен сблъсък за най-престижното клубно отличие – Шампионската лига. Арена на вълнуващия двубой е митичният стадион „Сан Сиро“ в Милано.

Икономическото сърце на Италия вече няколко дни „тупти“ с ритъма на този дългоочакван двубой. Фенове на двата тима създадоха огромен колорит, превръщайки се в централна атракция и за хилядите туристи от Азия и Индия.

Часове преди началото на двубоя, съмненията за терористичен акт притесниха сериозно гражданите на Милано. Новата Линия „5“ на местното метро бе временно отцепена от органите на реда заради намерени два съмнителни пакета.  Сапьори проверили въпросните кутии, като медите в Италия съобщават, че в едната е имало детски подаръци, които са били изпуснати от бързаща жена. Полицията побърза да успокои феновете , че всичко е под контрол, но голяма част от тях предпочетоха да вървят пеша и да не използват подземната железница.

Бомбена заплаха отцепи района около "Сан Сиро"

Страх от атентат разтресе Милано

Въпреки тези неприятни сцени, сакралността на днешния мач не бе помрачена. „Трофеят с ушичките“ очаква своя нов притежател! Да поговорим за финалистите. Двубоят им е повторение на финала от 2014 г., когато Атлетико вече се виждаше за първи път в историята си победител, но късен гол на Серхио Рамос прати мача в продължения, в които Кристиано Роналдо и компания бяха безапелационни и спечелиха с 4:1. За Атлетико това беше втори загубен европейски финал след 1974 г. и този път феновете на тима се надяват от третия опит да имат повод за радост.

Реал (Мадрид) имаше известна доза късмет по пътя си към финала. „Белите“ попаднаха в предварителна група „А“, която бе спечелена безапелационно в компанията на ПСЖ, Шахтьор (Донецк) и Малмьо. Последваха две победи с по 2:0 над Рома на осминафиналите, за да дойде драмата с Волфсбург в следващата фаза. „Вълците“ спечелиха сензационно първата среща с 2:0. На реванша Кристиано Роналдо и компания демонстрираха своята огромна класа, побеждавайки немския си опонент с 3:0. На полуфинал бе отстранен Манчестър Сити, достатъчен се оказа голът на Гарет Бейл в реванша за победата с 1:0.

Как отец Анхел направи така, че и бездомните жители на Мадрид да гледат финала довечера

"Ще докарам и Купата в нашия храм", закани се свещеникът

Всеки играч на Реал (Мадрид) ще прибере по 600 000 евро, ако „кралете“ спечелят Шампионската лига. Селекцията на Зинедин Зидан бе надъхана от холивудския актьор Ричър Гиър, който се оказа горещ привърженик на „белия балет“.

Най-голямото притеснения в щаба на „лос меренгес“  бе свързано със състоянието на Кристиано Ронало. В последните няколко седмици португалецът страдаше от мускулни проблеми и преумора, Той не взе участие в някои от последните срещи на своя тим, но днес ще бъде напълно готов за заветния двубой. CR 7 демонстрира отлично настроение по време на вчерашната официална тренировка. С интерес  ще се наблюдават изявите и на младия специалист Зинедин Зидан, който още в дебютния си сезон се добра до този мечтан финал.

Кристиано бута три рекорда довечера

Ако Роналдо вкара, Реал ще спечели

Атлетико (Мадрид) премина през далеч по-славен път, за да играе на „Сан Сиро“. „Рохикобланкос“ попаднаха в предварителна група „С“, където техни съперници бяха Бенфика, Галатасарай и Астана. Атлети финишира на първа позиция, допускайки домакинска загуба от Бенфика 1:2 и нулево реми при тежкото си гостуване на водиения от Мъри Стоилов – Астана. На осминафинал столичани преминаха през Ада, тъй като лотарията на дузпите реши в тяхна полза спора им с холандския шампион ПСВ (Айндховен). На четвъртфинал вече се изиграха епичните мачове с Барселона, които нагледно показха на света, че столичани са способни на велики дела. В битка за място на финала, Атлетико пребори друг  велик тим – Байерн (Мюнхен) с общ резултат (2:2), благодарение гола на чужд терен, дело на Антоан Гризман.

Диего Симеоне също няма проблеми с наказани и контузени и ще разчита на най-доброто. При успех довечера аржентинецът ще стане едва третият неевропейски треньор, вдигал най-престижния клубен турнир на Стария континент. Преди него това са правили сънародниците му Луис Карнилия с Реал Мадрид през 1958 и 1959 г. и Хеленио Херера с Интер през 1964 и 1965 г. Големият проблем на Атлетико са медиите, тъй като всеки ден се появяват трансферни спекулации свързани с техни футболисти. Напоследък на челните страници все по-често попадат Антоан Гризман и Саул Нигес, които са спрягани за трансфер в Манчестър Юнайтед.

Атлетико съвсем не е по вкуса на Реал

Един от най-неудобните съперници за "кралете"

Финалът ще бъде открит от бляскава церемония, в която участие ще вземат звездите на световната музика – Андреа Бочели и Алиша Кийс.

Бочели ще изпълни химна на Шампионската лига довечера

„За мен е огромна чест да участвам в подобно събитие"

Главен съдия на срещата е Марк Клатенбърг от  Англия, с помощници Саймън Блек и Джейк Колинс. Събитията зад двете врати ще следят Антъни Тейлър и Андре Маринър. Четвърти рефер е унгарецът Виктор Касай. Делегат на УЕФА е Претии Алая от Финландия, а съдийски наблюдател е легендата Пиерлуиджи Колина.