Левски завърши сезона по доста лош начин. „Сините” загубиха като гост на Берое с 1:2 в последен мач от „А” група. Столичани водеха в резултата, но старозагорци реализираха пълен обрат и триумфираха с трите точки.

Така новият старши треньор на Левски – Люпко Петрович записа втора поредна загуба начело на отбора. „Сините” завършиха първенството на второто място с актив от 56 точки. Както е известно, в миналия кръг Левски загуби по драматичен начин от Славия с 0:1.

Берое пък в миналия кръг завоюва третото място след като победи Лудогорец с 2:0 в Разград. След края на днешната среща, старозагорци получиха и бронзовите медали. Така тимът посрещна достойно своята 100-годишнина.

Победното попадение  за Берое бе дело на бившия играч на Левски – Иво Иванов. Освен него за домакините се разписа и Елиаш, който изигра последния си мач с екипа на тима.  Голът за Левски отбеляза игралият за Берое – Георги Костадинов.

Срещата започна с натиск на Берое. „Сините” погледнаха към вратата, пазена от Пиргов, чак към 16-ата минута. Тогава Нар се освободи от двама играчи на Берое и стреля, но вратарят се намеси решително. Постепенно играта се изравни.

В 29-ата минута Левски успя да пвоеде. Георги Костадинов засече с глава центриране от корнер на Нар и прати топката в мрежата на Берое. Бившият играч на старозагорци показа уважение към домакините и не се зарадва след попадението.

Второто полувреме започна доста скучно. В 64-ата минута публиката избухна след като домакините изравниха. Лукин изпусна Елиаш, който засече с глава центриране на Иво Иванов и вкара топката в мрежата на Йоргачевич. Нападателят целуна земята на стадиона след като отбеляза попадението. Това бе последният мач на Елиаш с екипа на тима.

Четири минути по-късно обратът за Берое бе пълен. Иво Иванов вкара с глава, за ужас на бившия си отбор - Левски. Капитанът засече след центриране от корнер на Том и благодарение на грешка на отбраната, направи 2:1.

До края на мача не се стигна до чисти голови положения и така Берое триумфира с трите точки. Това е третат поредна победа за старозагорци, докато "сините" имат две загуби в последните кръгове.