Ботев (Пловдив) постигна първата си победа над Лудогорец в историята на сблъсъците между двата тима - 2:1.

Попаденията за "жълто-черните" в срещата от последния 36- и кръг на "А" група реализираха Божидар Васев в 19- ата минута и Кристиян Димитров в 87- ата.

Керчев отбеляза почетния гол за гостите от Разград.

"Канарчетата" бяха по-добрият отбор през цялото време на двубоя и можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но Балтанов и Неделев нямаха късмет пред гола.

Шампионите бяха без голяма част от основните си футболисти и разочароваха с представянето си.

Първото попадение за Ботев падна след хубава асистенция на Тодор Неделев. Крилото изведе Васев на чиста позиция и той с прецизен удар откри резултата.

Кристиян Димитров сложи точка на спора в дебюта си с екипа на "канарчетата". Младокът се разписа след разбъркване в наказателното поле на Лудогорец.

В последните секунди на срещата Керчев отбеляза почетен гол за тима на Георги Дерменджиев.